Bonsaje potřebují vlhkost a pravidelnou zálivku

Bonsaje jsou bezesporu velmi pěkným přírodním doplňkem a dekorací. Tyto okouzlující a exotické rostliny však vyžadují důkladnou péči. Jaké podmínky jim zajistit, abyste v jejich pěstování dosáhli těch nejlepších výsledků?

Bonsaje jsou mnohem náročnější než klasické pokojové květiny. Při dodržování základních zásad však budete mít jistotu, že vaše snaha bude odměněna ukázkovými kousky.

Pamatujte na pravidelnou a dostatečnou zálivku

Pokud si nejste jisti, kolik vody vaše rostlina potřebuje, řiďte se zbarvením zeminy, kterou je třeba udržovat v tmavých odstínech, co značí o neustále přítomné vláze, a to je dobře. Jakmile začne zemina světlat – prosychat – je nutné dodat rostlině vodu. Ideální je taková, která bude mít teplotu jako celý pokoj.

Bonsaje holdují vlhkému prostředí

S ústředním topením je poměrně těžké dosáhnout správně zvlhčeného ovzduší v obydlí. Ovšem – není to věc nemožná, stačí nainstalovat odparníky či elektronické přístroje, které se na zvlhčování vzduchu budou aktivně podílet. V ideálním případě by vlhkost v místnosti, kde je bonsaj, měla být přibližně 50 %.

Nevíte si rady? Pomůže odborná literatura

Díky oblíbenosti bonsají je na trhu dostupná celá řada specializované literatury, v níž se dozví základní informace jak začátečníci, tak pokročilí pěstitelé. Kniha je vždy připraveným pomocníkem, když si nebudete vědět rady. Věnujte bonsajím pozornost, odvděčí se vám svou krásou.