Cenově zajímavé zastřešení na zahradu

Každý majitel venkovního posezení by měl přemýšlet mimo jiné i nad vhodným zastřešením. Bez stříšky se sice dá venku sedět také, nicméně v takovém případě je pak člověk vystaven všelijakým negativním vlivům počasí.

Ideální řešení

Mnoho lidí používá v takovýchto případech pouze základní nepromokavou plachtu. Toto řešení však není ideální. Jednak ne vždy funguje, jednak vypadá až příliš lacině. A venkovní posezení by mělo být nejen praktické, ale zároveň působit i reprezentativně.

Kdo nechce příliš utrácet, si může k zakrytí posezení vybrat třeba moderní party stan. Tyto stany dokáží poskytovat krytí nejen proti dešti a slunci. Díky tomu, že mají i stěny, mohou fungovat rovněž jako ochrana proti studenému větru. Toto řešení se hodí hlavně na podzim. Během letních veder se naopak dá plachtová stěna snadno odstranit.

Více verzí

Party stany se samozřejmě prodávají ve více verzích. Ty se od sebe neodlišují pouze barevně, ale hlavně velikostí, potažmo typem konstrukce.

Základní stany jsou určeny pro plochu 2×2 m, což není moc. Tyto verze jsou vhodné tak maximálně k zakrytí menšího stolku s párkem židlí. Naštěstí existují i mnohem rozměrnější modely, pod které je možné schovat i velké stoly s lavicemi.

Co se konstrukce týče, zde záleží hlavně na materiálu. Dnes party stanům vévodí primárně hliník, který je jak lehký, tak zároveň vysoce odolný, a to i proti vodnímu živlu.

Levnější verze stanů se vyrábějí z oceli. Její houževnatost sice není na tak vysoké úrovni jako v případě hliníku, avšak pořád se jedná o velice kvalitní surovinu.

Možností využití

Party stany jsou multifunkční, takže je možné se s nimi setkat nejen na zahradách, ale třeba také i na různých výstavištích, respektive předvolebních meetinzích.

Kdo touží po opravdu dobrém reklamním stánku, případně prodejním stánku, který se vleze do kufru od auta a zároveň něco vydrží, ten by si měl vybrat moderní party stan.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Doplňky a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.