Jak pověsit závěsy v interiéru

Vyšperkovat domácnost je snadné, pokud máte po ruce ty pravé dekorační látky typu záclon nebo závěsů. Jenže co udělat, pokud je nemáte, kam pověsit? Odpověď je prostá – instalujte do svého domova kolejnicové garnýže nebo jiný typ garnýží a problém bude rázem vyřešený. Jenže, pro jaký typ bytového prvku se rozhodnout?

závěsy

Garnýže jsou stará známá věc

V současné době existuje vícero způsobů, jak pověsit závěsy v interiéru. A garnýže jsou starou známou metodou, která vždycky funguje a za každé situace. Stačí si zvolit druh, který přesně odpovídá vašim požadavkům a který zároveň hezky ladí se zbytkem interiéru. Není vhodné sázet na dřevo, pokud se vaše domácnost nese v industriálním duchu, do kterého se spíše hodí kov. 

Ostatně kovové garnýže jsou v posledních letech hitem. Jsou totiž o něco silnější s větší stabilitou než dřevěné garnýže a hezky splývají s interiérem. Za to dřevěné garnýže jsou viditelné, ovšem například do skandinávského bydlení se hodí víc než dost. 

Kolejničky jsou výkřikem doby

Z posledních výkřiků moderních trendů bychom však vypíchli spíše kolejničky, které se zapracovávají do interiéru tak, že nejdou prakticky vidět. Člověk vidí jen hezky spuštěné závěsy nebo záclony ze stropu, což je vizuálně opravdu velmi povedené. 

Kolejničky jsou navíc velmi jednoduché a svou cenou víc než přívětivé. Přináší i možnost spojování nebo nastavování délky čili v případě potřeby unesou i těžké závěsy jako kovové typy garnýží.

Lankový systém je pro určité chvíle

Závěsy v interiéru však můžete pověsit také na takzvaná lanka. Tento lankový systém už není výkřikem módy, ale je spíše starou známou věcí, která se hodí do minimalistického interiéru. Dejte si však pozor na to, co na lankový systém věšíte. Neunese totiž všechno – spíše udrží záclony, závěsy lehčího charakteru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Doplňky a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.