Jaký vybrat botník? Známe jejich druhy!

Jen málokterý druh nábytku je tolik variabilní jako botník, který je nezbytnou součástí každé předsíně. Alespoň takové, ve které chcete jednoduše a pohodlně udržet dokonalý pořádek. Bez vhodného botníku bude totiž vaše předsíň stále vypadat tak trochu jako skladiště bot. Pokud máte dostatek prostoru, pak si můžete nechat instalovat celou nábytkovou předsíňovou stěnu, která má v sobě botník zakomponovaný. 

  • Někdy může být ale menší prostor tak trochu výhodou. 
  • Zejména, pokud rádi improvizujete a vylepšujete svůj domov. 
  • Předsíňové prostory k tomu totiž přímo vybízejí. 

botník

Poté, co vybavíte předsíň věšákovou stěnou nebo skříňkou, můžete začít vymýšlet, jaký typ botníku by se k ní nejlépe hodil. V podstatě máte tři možnosti. 

Ideálním řešením by mohla být kombinace „sedacího botníku“ a vyklápěcího či skříňového. Botník, na který se dá pohodlně při obouvání a zouvání usednout, je mnohdy řešen jako otevřený, a tudíž zde mohou být uschovány boty, které slouží ke každodennímu nebo alespoň častému nošení. Botníky, které jsou uzavíratelné, mohou ukrývat například sezónní obuv nebo tu, která je méně frekventovaná. 

předsíňový nábytek

Zvolit barvu botníku je jednoduché

Jestliže řešíte, v jaké barvě by měl váš předsíňový nábytek být, pak je rada jednoduchá. Předsíň je většinou první místností, do které zvenku vstoupíte. Měla by tedy zapůsobit útulně a příjemně. 

  • Uklidňující barvy, kterými jsou odstíny hnědé, jsou tedy těmi pravými. 
  • Elegantně ale také působí bílá nebo černá barva. 
  • Anebo kombinace černo-bílé. 

Vhodné je také umístit k botníku vhodné osvětlení. Pokud to tedy prostory dovolují.

Jestliže právě kritický nedostatek prostoru je vaším hlavním problémem, pak tuto situaci vyřešte závěsným vyklápěcím botníkem, který zabere jen minimum místa.