Kvalitní čalouněný nábytek se uplatní v každé moderní domácnosti. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Čalouněný nábytek patří k tradiční výbavě českých domácností. Pakliže si chcete pořídit novou sedací soupravu z tohoto materiálu, případně křeslo, postel a další prvky, je na místě se vyvarovat několika chyb, které se při výběru tohoto druhu zboží často dělají.

Ancona_Hintergrund

Zvolte osvědčeného prodejce

Protože čalouněný nábytek prodávají desítky, ba dokonce možná stovky kamenných a internetových obchodů, je v první řadě třeba si dát záležet na výběru konkrétního prodejce. Zásadní rada tkví ve volbě dostatečně renomované společnosti, která dokáže doložit původ zboží a garantuje jeho patřičnou kvalitu, a to třeba i pomocí dlouhé záruční lhůty.

Příkladem spolehlivé firmy je Inelis – prodej nábytku Čestlice. Tento prodejce nabízí luxusní modely čalouněného nábytku všech možných variant, a to především od významného německého výrobce W. SCHILLIG. Ten vyniká nejen použitím exkluzivních materiálů, díky nimž máte zaručenou potřebnou kvalitu zboží, ale také elegantním designem svých produktů, které se tak perfektně hodí třeba i do moderních novostaveb. Kromě sedacích souprav a solitérů firma Inelis prodává ještě například stoly a stolky v mnoha velikostech a tvarech.

Povrchová úprava

U čalouněného nábytku lze vybírat z několika povrchových úprav. Dáváte-li přednost luxusu, nejspíše vás zaujme zejména kožené provedení. Výhodou kůže je její dlouhá životnost, tvarová a barevná stálost, navíc má antialergenní vlastnosti. Levnější, nikoliv však nutně horší alternativu pak představuje čalouněný nábytek s látkovým provedením. Jeho hlavní předností, je-li precizně vyrobený, bývá příjemný pocit při kontaktu s pokožkou, takže se na látkovou čalouněnou pohovku bez obav můžete posadit třeba jen ve spodním prádle, což u kožených modelů není zrovna ideální.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nábytek a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.