Kvalitní čalouněný nábytek se uplatní v každé moderní domácnosti. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Čalouněný nábytek patří k tradiční výbavě českých domácností. Pakliže si chcete pořídit novou sedací soupravu z tohoto materiálu, případně křeslo, postel a další prvky, je na místě se vyvarovat několika chyb, které se při výběru tohoto druhu zboží často dělají.

Ancona_Hintergrund

Zvolte osvědčeného prodejce

Protože čalouněný nábytek prodávají desítky, ba dokonce možná stovky kamenných a internetových obchodů, je v první řadě třeba si dát záležet na výběru konkrétního prodejce. Zásadní rada tkví ve volbě dostatečně renomované společnosti, která dokáže doložit původ zboží a garantuje jeho patřičnou kvalitu, a to třeba i pomocí dlouhé záruční lhůty.

Příkladem spolehlivé firmy je Inelis – prodej nábytku Čestlice. Tento prodejce nabízí luxusní modely čalouněného nábytku všech možných variant, a to především od významného výrobce SOFANOVA. Ten vyniká nejen použitím exkluzivních materiálů, díky nimž máte zaručenou potřebnou kvalitu zboží, ale také elegantním designem svých produktů, které se tak perfektně hodí třeba i do moderních novostaveb. Kromě sedacích souprav a solitérů firma Inelis prodává ještě například stoly a stolky v mnoha velikostech a tvarech.

Povrchová úprava

U čalouněného nábytku lze vybírat z několika povrchových úprav. Dáváte-li přednost luxusu, nejspíše vás zaujme zejména kožené provedení. Výhodou kůže je její dlouhá životnost, tvarová a barevná stálost, navíc má antialergenní vlastnosti. Levnější, nikoliv však nutně horší alternativu pak představuje čalouněný nábytek s látkovým provedením. Jeho hlavní předností, je-li precizně vyrobený, bývá příjemný pocit při kontaktu s pokožkou, takže se na látkovou čalouněnou pohovku bez obav můžete posadit třeba jen ve spodním prádle, což u kožených modelů není zrovna ideální.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nábytek a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.