Luxusní povlečení z Mako-Saténu

zdroj: stellaateliers.cz

zdroj: stellaateliers.cz

V posteli trávíme okolo osmi hodin denně, pročež je důležitý vhodný výběr matrace ale i ložního prádla. Mezi nejluxusnější materiály, ze kterých se povlečení vyrábí, patří Mako-Satén. Tento materiál je velmi jemný a poskytuje tak kvalitní bázi pro spokojený spánek.

O materiálu

Chceme-li mít opravdu luxusní povlečení, Mako-Satén pro nás bude pravděpodobně první volbou. Tento materiál je totiž vyráběn z egyptské bavlny, jež je obecně považována za nejlepší dostupnou bavlnu. Povlečení je zde vyráběno ze 100% čistě česané bavlny a vyznačuje se oboulícním úpletem s vysokou gramáží.

zdroj: stellaateliers.cz

zdroj: stellaateliers.cz

Při výrobě Mako-Saténu prochází bavlna procesem mercerování. Tímto procesem získá látka na lesku, pevnosti a jemnosti, přičemž je zároveň zaručeno delší zachování barvy. Princip mercerování spočívá v ponoření látky do koncentrovaného louhu sodného. Tímto nabobtnají jednotlivá vlákna a je tak zvýšena pevnost a zároveň dochází k fixaci barviva. Bavlna se tímto procesem přibližuje k hedvábí a jeho vlastnostem.

Přednosti Mako-Saténu

Mako-Satén se vyznačuje nejen již zmíněnou pevností a jemností, ale také vysokou životností. Ložní povlečení z Mako-Saténu je možné používat v jakémkoliv ročním období, jelikož v létě materiál chladí a v zimě zase příjemně hřeje. Velkou výhodou materiálu je i dobrá schopnost odvádět vlhkost. Povlečení z Mako-Saténu je pak možné zakoupit i ve speciální úpravě, jež nevyžaduje žehlení.

Rozmanitost povlečení z Mako-Saténu

zdroj: stellaateliers.cz

zdroj: stellaateliers.cz

Vybíráte-li povlečení z Mako-Saténu, pak můžete sáhnout jak po jednobarevné variantě (povlečení Mako-Satén UNI), jež se vyrábí v prakticky všech běžných barvách. Pro ty, kteří chtějí něco trochu méně všedního je pak k dispozici korekce s ne tak běžnými designy a vzory.

Nemusíte se ani obávat, že byste nedostali povlečení v rozměrech, které potřebujete. Ložní povlečení z Mako-Saténu jsou dostupná jak v rozměrech pro manželské peřiny, tak i pro ty, kteří mají raději vlastní přikrývku. Mezi nejčastější rozměry patří 140 x 200 cm, 200 x 200 cm a 200 x 220 cm, ale dostupné jsou i rozměry jako je 220 x 240 cm či 140 x 220 cm.

Jak pečovat o saténové povlečení?

Mako-Satén je rozhodně jedním z nejluxusnějších materiálů, pročež je vhodné o něj náležitě pečovat. Péče však není nikterak složitá. Primárně stačí dbát na to, abyste použili menší (zhruba třetinové než obvykle) množství pracího prášku a volit by se měly programy s alespoň pětinásobným mácháním, přičemž je ve většině případů možné použít vedle pracího prášku i aviváž (dbejte zde ale na údaje od výrobce).

Je zřejmé, že ložní povlečení z Mako-Saténu patří mezi naprostou špičku na trhu, kterou ocení i ty nejnáročnější mezi nejnáročnějšími.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vybavení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.