Nenáročné kaktusy potěší rozmanitými tvary

Kaktusy – rostliny, jejichž pěstování je pro někoho nenahraditelným koníčkem, jiní v nich vidí způsob, jak svůj interiér doplnit o přírodní kousky exotiky.

Někdo může namítat, že se radši bude starat o typické pokojové rostliny, než o kaktusy. Pokud si však myslíte, že vyžadují velkou péči, jste na omylu. Kaktus se spokojí s málem, stačí mu místo u okna a občasné zalévání.

Nejlépe kaktus prospívá na okně směřovaném na jih

Ano, je to tak. Orientace okna na světové strany může být stěžejním faktorem úspěšnosti pěstování kaktusů. Vyvarujte se tedy umisťování rostlin na severní stranu, nejlépe jim bude na jihu či jihovýchodě.

Dostatek (ne však nadbytek) vláhy

Kaktusy a zálivka. Věčné téma. V zásadě však platí pravidlo, že postačí zalévat vydatně jednou za čas. Období sucha kaktusům neprospějí, stejně jako časté zalévání. Je třeba dle chování rostliny rozpoznat, jaký interval bude nejvhodnější. Nikdy však nezalévejte kaktus, který má od minulé dodávky vody stále mokrou půdu. To je znakem toho, že můžete dělat větší prodlevy.

Chraňte před spálením

Kaktusy mají rádi světlo, je však důležité nenechávat ho napospas prvním jarním paprskům, které po zimě mohou zapůsobit jako šok a rostlinu zničit. Vyčkejte, až se intenzita slunce ustálí a pak kaktus opět dejte na jeho místo.

Z pěstování kaktusů se postupem času může stát i velmi pěkný koníček. Propadnete mu i vy? Nejen, že si do bytu či domu pořídíte dekorace, co nezklame a hodí se všude, ale také se naučíte mnohé nové dovednosti.