Postavte svým dětem vlastní hřiště

Dětské hřiště

Kdo z dětí by si jej nepřál – hřiště, které bude jen a jen jeho a na kterém se nebude muset dělit o skluzavky ani o dětské domečky. Jakkoli je socializace dětí na hracích hřištích dobrá a odborníci ji doporučují, přítomnost hracích prvků na zahradě určitě ocení i nejeden rodič, kterého díky tomu nečekají přeplněná dětská hřiště coby povinný doprovod. Možná nejideálnější je aktivity střídat. Jednou vzít děti mezi kamarády a jindy si dopřát lahodný šálek kávy na zahradě, klidně v bačkorách, kde na syna či dcerku spolehlivě uvidíte.

Jak vybavit domácí dětské hřiště?

Důležité je uspokojit všechny naše děti, bez rozdílu věku. Jednoho baví to, druhého ono a věk při tom hraje zásadní roli. Dětské hřiště má navíc sloužit řadu let, a tak nechcete riskovat, že se hry odrostlejším potomkům brzy omrzí a hřiště už je nebude mít čím zaujmout. Jak tedy volit jednotlivé hrací prvky? Malé děti se skvěle vydovádí na pískovišti a stejně tak na houpačkách, starší ocení prolézačky a houpačky pro odvážnější. Chcete-li zaujmout také teenagera, zvažte koupi basketbalového koše nebo menších fotbalových branek.

Vedou skluzavky a houpačky

Zastavíme-li se u malých rošťáků, nikdy nesáhnete vedle pořízením skluzavky či houpačky. Díky nim dopřejete dětem lehký adrenalin a pocit, že prožívají dobrodružství den co den. V neposlední řadě u nich ale také rozvinete radost z pohybu a mrštnost, což je dnes, kdy trpí řada dětí obezitou, velmi důležité.

Bezpečnost na prvním místě

Podařilo se vám pořídit některé z dětských radostí a už už se chystáte vypustit ratolesti do terénu? Než se tak stane, vše ještě poctivě zkontrolujte. Co když někde číhá nebezpečí v podobě třísky nebo zákeřného čouhajícího hřebíku? A i když se branka hřiště otevře a bude z něj znít veselý dětský smích, mějte na paměti, že byste měli bezpečnost všech hracích prvků zkontrolovat alespoň jednou měsíčně, teď, v letních dnech, raději ještě častěji.