Předcházejte problémům: pojistěte si vlastní majetek!

Žije se vám parádně, protože se neustále snažíte něčím vylepšovat domácnost i zahradu. Jenže idylka není nekonečná, někdy zasáhne „vyšší moc“ a těm, kdo nemají pojistku, zbudou jen oči pro pláč. Nemáte ji? Neriskujte a vyberte si pro vás nejvýhodnější variantu.

3 základní tipy a 1 novinka 

Pojišťovny běžně nabízí 3 základní druhy pojistek: nemovitosti, majetku a pojištění domácnosti. První se vztahuje na nemovitost, zahradní vybavení i rostlinné kultury, pojištění domácnosti kryje škody na věcech movitých a pojištění majetku je jejich kombinací. Všechny si můžete sjednat pro rodinný dům nebo byt. Až donedávna byl problém, že majitelé rekreačních objektů nemohli uzavřít pojištění majetku a neměli tak šanci chránit své movité věci. Vstříc jim skrze nový koncept vyšla pojišťovna Ergo, která představila pojištění 2. generace Bezpečný domov Plus. To slouží i jako ochrana věcí v kanceláři nebo ordinaci.

pojištění domácnosti

Při online sjednání výhodněji

V současné době je možné spočítat pojištění online a sjednat si smlouvu, která je platná od druhého dne. Při online vyřízení ušetříte čas i peníze, protože mnohé pojišťovny nabízí atraktivní bonusy. Například u Ergo získá každý, kdo sjedná majetkové pojištění, zdarma pojištění občanské odpovědnosti s možností připojistit odpovědnost za držbu psa či koně nebo odpovědnost pro spolubydlící osoby v pojištěné domácnosti. Abyste fungování pojistky lépe pochopili, najděte si čas a důkladně si pročtěte odpovědi na dotazy k pojištění domácnosti.

spočítat pojištění online

Čemu se určitě vyhnout? 

Nikdy se nesmí stát, že dojde k podpojištění. Cena se určuje na základě velikosti obytné plochy a hodnoty majetku, nesnažte se částku zvýšit ani snížit. Tím podvádíte hlavně sami sebe. Abyste se vyhnuli problémům, musí být vždy smlouva uzavřena na majitele nemovitosti. Proč? Více se dozvíte zde. A co je největší chyba? Nemít pojištění žádné. Pokud je to váš případ, změňte to nejlépe ještě dnes!