S hliníkovým plotem rozhodně neprohloupíte

Když se řekne oplocení, obvykle se lidem vybaví hlavně dřevo, kované železo a pletivo. Koneckonců se jedná o tradiční materiály používané k oplocení, které jsou oblíbené už po celá léta, nicméně mají i několik nevýhod. Vysoké pořizovací ceny, obtížná instalace, krátká životnost.

hliník

Hliníkové plotové lamely se naproti tomu v posledních letech staly populární, a to díky mnoha přednostem. Pokud zvažujete oplocení, podívejte se na několik důvodů, proč sáhnout zrovna po hliníku.

Nízká hmotnost

Hmotnost hraje významnou roli při instalaci. Kované železo je velice těžké, což může prodražit i jeho přepravu a ztížit montáž. Hliník je naopak lehký, což instalaci urychluje a usnadňuje. Hliník můžete dokonce snadno řezat a zkracovat.

Vysoká odolnost

Hliník nepodléhá stejným problémům jako jiné materiály. Nezreziví, ani ho nebudete muset pravidelně natírat ochranným lakem. Většinou jsou plotovky ošetřeny práškovou barvu, a tím pádem vydrží dlouho bez údržby. Pokud jde o pevnost, nabízí se vám různé možnosti. Lehčí oplocení je ideální pro vymezení hranic pozemku či ohraničení bazénů, kdežto průmyslové oplocení vyšší třídy zlepšuje bezpečnost v komerčních prostředích a bytových komplexech.

Snadná oprava

Co se oprav týče, jsou jednoduché. Stačí vyměnit pouze poškozený lamel, aniž byste museli deinstalovat celý plot.

Elegantní vzhled

Povrchová úprava práškovou barvou používaná na hliníkové lamely se dodává v mnoha barvách, a tak nemusíte zůstávat u běžného šedého odstínu.

Chcete se podívat, jaký je nastaven na hliníkové lamely ceník? Stačí nahlédnout do pestrého produktového portfolia společnosti Kovoinox. V nabídce má kromě jiného i kvalitní komponenty pro samonosné posuvné a křídlové brány, dále pak i materiál potřebný pro realizaci nerezového zábradlí s lankovou, prutovou či skleněnou výplní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.