Skandinávský styl bydlení

Podlehli jste také kouzlu severského útulna? Skandinávský styl vyhovuje milovníkům přírodních materiálů, tlumených barev a minimalismu. Vybavte si domov, který si na nic nehraje. Nevíte jak začít?Skandinávský stylVybírejte spíše jednoduché odlehčené kousky, které budou působit vzdušně. Hlavním znakem jsou zajisté světlé barvy. Ve Skandinávii mají většinu času tmu, proto dbají na to, aby v interiéru převládaly světlé barvy, jako je např. bílá, šedá nebo béžová. Přílišná zdobenost ve skandinávském stylu nemá své místo, vybírejte zásadně čisté linie. Stačí se řídit známým pravidlem: “Méně je někdy více”.

Jaké doplňky vybrat?

Skandinávský styl bydlení se vyznačuje použitím přírodních materiálů, především se využívá světlé dřevo, které je typické pro prkna a trámy na stěnách nebo jako hlavní dominanta podlah. Na doplňcích se pro severský styl často uplatňuje kov, sklo či kamenina. Ačkoliv je dominující bílá barva, nemusíte se bát ani více kontrastní kombinace s barvou černou. Výraznější barvy můžete zvolit právě na konkrétních doplňcích, které světlé odstíny interiéru ještě více podtrhnou.

Skandinávský styl bydlení si velmi zakládá i na osvětlení, které dokáže navodit příjemnou atmosféru vašeho domova. K chladným večerům budou světelné řetězy a lucerničky ideálním parťákem. Severský styl sází na ověřené praktické kousky a nepotrpí si na velké množství bytových doplňků. Nezapomeňte tedy na jednoduché základní dekorace jako jsou polštáře, plédy, svíčky, které promění vaše každodenní okamžiky v nezapomenutelné.