Užijte si spánek. Zařiďte si dokonalou ložnici

Spánek je v životě každého člověka nesmírně důležitý. Z jakého důvodu? Primárně je to proto, že jeho tělo regeneruje a nabírá síly. V poslední době jsou známé různé poruchy spánku, které však mohou mít celkem jednoduchou příčinu. Je to nekvalitní prostředí místa, kde spíme. Podívejme se společně, jaké doplňky do ložnice vybrat, a jak celý prostor zvelebit tak, aby byl spánek samozřejmostí. Základem jsou určitě správně vymalované stěny. Zapomeňte na tmavé a jakkoliv agresivní barvy. Ložnice by měla vždy působit příjemně, a tak se hodí třeba:

  • Žlutá
  • Světle zelená
  • Světle modrá

Nenechte stěny prázdné

Místnost by rozhodně neměla působit prázdně. To je největší chybou, jakou můžete udělat. Nábytek je základ. Kromě něho nezapomeňte ani na různé bytové dekorace. Možností je v dnešní době více než dost. Lákavé a jednoduché jsou třeba samolepky na zeď. Stejně tak lze stěny ložnice ozvláštnit příjemným obrazem, nebo rámečkem s fotografiemi. Nesmíme ale zapomínat ani na to, že je možné přivrtat police, na které umístíte řadu dalších zajímavých doplňků. Ty by se vám měli v první řadě líbit, stejně jako mohou být spojeny i s vaším životem.

Nezapomínejte na kousek přírody

Ano, i ten může být součástí vaší ložnice. Jak na to? Může postačit třeba květináč s menší květinou, kterou umístíte na parapet vašeho okna. Pokud nemáte rádi starosti se zaléváním, zkuste jenom zajímavé dekorativní vázy. Do nich čas od času umístěte živou květinu. Dnes už existují i varianty, kdy květina vydrží několik desítek dní. Rázem máte v ložnici i kousek přírody, který dokáže navodit onu potřebnou uklidňující atmosféru.

Na závěr dodejme, že ložnice by měla být také dobře odhlučněná, měla by umožnit plynulou regulaci světla, stejně jako nezapomínejte ani na možnost zatažení žaluzií, nebo rolet, abyste nebyli rušeni zvenku.