Vestavěné skříně na míru: Praktické řešení nedostatku prostoru v bytě

Zařizování bydlení je pro jednoho činností zábavnou, pro druhého méně. Vymyslet, jak co nejúčelněji využít prostor v bytě, je někdy zapeklitým oříškem. Co třeba udělat, když vám chybí potřebné místo na ukládání věcí? Vše se dá vyřešit vestavěnými skříněmi na míru.

vestavěné skříně do předsíně

Co pořídit do atypického prostoru?

Nezřídka se v bytě najde prostor s atypickými rozměry, kam skříně běžné velikosti, které se prodávají v obchodech s nábytkem, nepořídíte. Důvod je zřejmý – taková skříň se tam prostě nevejde. Zde pak přichází na řadu zakázková výroba u truhláře, který dokáže vestavěné skříně vyrobit. Jejich výhodou je zejména úspora místa. Víte, že tento typ skříní není nic nového pod sluncem a že si je v minulosti nechávali vyrábět i majitelé zámků? I oni potřebovali využít každý volný prostor.

Vestavěné skříně do předsíně

Nejčastěji se vestavěné skříně pořizují do ložnic, kde slouží pro uložení oblečení i ložního prádla a dalších nezbytností. V součinnosti s truhlářem lze navrhnout jakoukoliv jejich podobu, vybrat materiál a upřesnit rozměry. Určitě je dobré si nechat poradit od odborníků, kteří mají s výrobou takových skříní dostatek zkušeností a dokážou vyřešit řadu problémů s místem. Vhodné jsou také vestavěné skříně do předsíně. Pokud je menších rozměrů, dveře se zrcadly ji opticky zvětší. Jedná se o praktickou vychytávku, u nábytku do chodby nebo ložnice mezi zákazníky oblíbenou.

Vnitřní uspořádání vestavěné skříně

To, jak bude vestavěná skříň uvnitř vypadat, záleží na vašich potřebách. Může obsahovat poličky, šuplíky i tyč na ramínka. Dokonce ji lze doplnit botníkem. Často se vestavěná skříň v domácnosti využívá pro uložení vysavače a jiných věcí na úklid včetně čisticích prostředků. Takto bude využívána především skříň na chodbě. V ložnici bude její vnitřek vypadat trochu jinak.