Vybavujete dílnu? Vezměte to stylově

Když se řekne nábytek, zařizování a styl, napadne vás pravděpodobně, že bude řeč o vybavení do obývacího pokoje, kuchyně nebo ložnice. Nenechte se ale mýlit. Stylové, moderní a útulné nemusejí být jenom místnosti ve vašem domě. Komfortně byste se měli cítit také při manuální práci ve své dílně, případně byste tento pocit mohli dopřát svým zaměstnancům v oblasti výroby. Dávno odzvonilo dobám, kdy vkusný a především funkční nábytek v pracovních prostorách suplovaly vyřazené kusy, které se rozpadaly, popřípadě už je prostě jen nikdo nechtěl. Má to hned několik důvodů:

Bezpečnost na prvním místě

Protože se bavíme o pracovních prostorách a dílnách, je žebříček priorit jednoznačně daný. Na prvním místě je bezpečnost – ať už při práci samotné, nebo při manipulaci s výrobky. Můžete se ale spolehnout na nábytek pamatující minulé generace, a který jste x-krát opravovali na koleni? Takový historický ponk do dílny po dědečkovi se bude výjimečně vyjímat ve vaší soukromé dílně či garáži, rozhodně však ne v pracovních prostorách. Nábytek, který zde používáte, musí být pevný a spolehlivý, nejlépe se zárukou nosnosti, pevnosti materiálu a se speciální povrchovou úpravou. Pracovní stůl do dílny, jenž splňuje tato kritéria, vydrží léta. Zásadním argumentem je pak nařízení o bezpečnosti práce, podle něhož musí každý zaměstnavatel dodržovat zákonem stanovené normy a zajistit svým zaměstnancům bezpečné a nezávadné pracovní prostředí.

Důležitá je také estetika

Na prvním místě je sice bezpečnost, ovšem estetika a příjemné pracovní prostředí za ní stojí v těsném závěsu. Vzhled a zařízení průmyslových prostor o firmě mnohé vypovídá, a proto by mělo na okolí působit přesně tak, jak chcete vy sami zapůsobit na své zákazníky. Je jistě lepší, když mají pracovní prostory jednotnou formu a nábytek v nich působí uceleně a organizovaně. To, o kolik lépe se na takovém místě budete vy či vaši zaměstnanci cítit, už není třeba zdůrazňovat.

Komfortní pracovní prostředí znamená spokojenější zaměstnance

Moderní nábytek do průmyslových prostor přináší také vysoké ergonomické standardy. Jeho jednotlivé části jsou variabilní a jednoduché na ovládání a manipulaci. Jejich používání je tak velmi komfortní a příjemné, bez jednostranného zatěžování těla.