Vyrobte si stylové bytové dekorace

Aby váš dům získal nádech jedinečnosti, nemusíte hned pořizovat drahý nábytek nebo dekorace. Budou vám stačit šikovné ruce, nápady a kvalitní sortiment textilní galanterie. Vyzkoušet můžete stylový patchwork, nestárnoucí vyšívání, pletení nebo staronovou výrobu gobelínů.

Každý kus je originál

Z textilní galanterie si vyberte nepravidelné kousky látek z různých materiálů a vzorů a uvidíte, jak nádherné dekorace vytvoříte. Metodu patchwork můžete využít pro obnovu staršího nábytku, opravu oblečení nebo výrobu zcela nových ozdob. Pokud si fandíte spíše v tradičních ručních disciplínách, jako jsou pletení, háčkování anebo šití, budete potřebovat bohatou výbavu – od jehlic, klubek nití až po krejčovské potřeby a další materiály. Se správným sortimentem pro vás nebude problém opravit zip na bundě, přišít knoflík u kalhot, vylepšit staré šaty nebo aplikovat nášivky a vycpávky. Ušetříte tak nemalé peníze za nákupy nového oblečení či jiného bytového textilu.

Ruční práce vás budou bavit

K mnoha domácím úkonům naplno využijete šicí stroj s vychytanými funkcemi. Ve výbavě každé správné hospodyňky nesmí chybět spousta drobností, která se na první pohled jeví jako zbytečná, brzy ale sami poznáte, že se bez šňůrek, špendlíků, záplat a spon zkrátka neobejdete. Vyrobte si třeba háčkované obaly na vajíčka a překvapte koledníky zdobenými kraslicemi, nebo si upleťte dlouhý, hřejivý šál do zimního počasí. A to zdaleka není vše! Babičky určitě potěšíte vlastnoručně zdobeným ubrusem, tatínek zase ocení znovu použitelné oblíbené kalhoty do dílny a na stěně vám už brzy může viset originální obraz z vlny. Fantazii se meze nekladou!

Jen díky textilní galanterii si budete moci vyzkoušet nové metody ručních prací a výrobu vlastních dekorací. Vaše šikovnost, fantazie a inspirace vám umožní zkrášlit domov a potěšit blízké neotřelými dárky. Vybavte se na dlouhé zimní večery a tvořte!