Zdravý spánek je základem spokojeného života

Spánkem tráví každý člověk přibližně jednu třetinu dne. To znamená, že se jedná o velmi důležitou součást života a je nutné věnovat mu zvýšenou péči. Jedině pokud si dopřejete kvalitní a ničím nerušený spánek, bude váš následující den dostatečně produktivní. V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, jak zajistit zdravý spánek.

Dopřejte si dostatečné množství spánku

Tvrzení, že by se mělo spát alespoň osm hodin, je již částečně překonaným mýtem. Zde platí více než kde jinde, že co vyhovuje jednomu, nemusí být vhodné pro druhého. Spěte tolik hodin, abyste se každé ráno cítili odpočatí a svěží. Někomu stačí šest hodin spánku, jiný potřebuje alespoň devět.

Kvalitní vybavení je základ

Spánku si můžete dopřát sebelepší množství, ale pokud nebudete mít kvalitní vybavení ložnice, nikdy nedosáhnete požadovaného efektu. Ráno se zkrátka nebudete cítit dobře. Nákup kvalitního roštu a matrace je základ, který by nikdo neměl podcenit. Věnujte výběru těchto věcí dostatečné množství času a energie. Vždyť správně zvolená matrace i rošt vám mohou sloužit poměrně dlouhou dobu.

Nepodceňujte výběr roštu

Nejsou to jen matrace, které zajišťují zdravý spánek. Neméně důležitý je výběr vhodného roštu. Mezi nejčastěji nabízené rošty patří rošty lamelové. Ty se povětšinou vyznačují kvalitním zpracováním a lze je zakoupit v mnoha variantách. Vybírat můžete z různých velikostí i konstrukčních zpracování. Pokud si potrpíte na luxus a pohodlí, můžete se poohlédnout po motorových či polohovacích roštech, s jejichž použitím dosáhnete nejvyššího možného komfortu.

Matraci věnujte zvýšenou pozornost

Pokud máte vybraný rošt, je načase přistoupit k výběru matrace. Zde se může jednat o opravdu dlouhý proces, protože opět je v nabídce množství různých druhů. I zde platí, že co vyhovuje jednomu, může být druhému nepříjemné a naopak. V nabídce jsou matrace pěnové, pružinové, sendvičové a řada dalších. Na matraci určitě není vhodné šetřit. Za kvalitu se zkrátka platí a u matrací to platí dvojnásob. Přesto existuje několik způsobů, jak ušetřit i na kvalitní matraci. Jedním z nich je akce na matrace 1+1 zdarma (všemožné kombinace určení, rozměrů, materiálů) společnosti MP zdravý spánek, která na český trh dodává kvalitní matrace i další vybavení ložnic související se zajištěním zdravého spánku. Z nabízeného sortimentu si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník.