Zvyšte hygienu matrace pomocí kvalitní ochrany

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Kvalitní spánek je důležitou součástí života. Dobře odpočinout si však můžeme jen na pořádné matraci. A právě kvalitní matrace jsou poměrně drahé. Proto je vhodné myslet na to, jak co nejvíce prodloužit jejich životnost. Velmi účinné jsou potahy na matrace, které ochrání matraci před prachem a špínou. Antialergické potahy navíc nejen ochrání matraci, ale také zdraví alergiků.

Proč používat chránič matrace?

Chrániče matrací jsou velice jednoduchou pomůckou, která prodlouží život vaší matrace i ochrání vaše zdraví. Ochranný potah se velmi jednoduše natáhne na matraci v akci a překryje klasickým prostěradlem. Díky hustě tkané látce potahu se do matrace nedostane tolik prachu a tím zůstane čistší.

Lze je snadno sundat při převlékání povlečení postele a vyprat. Veškerý prach, který by se bez potahu usadil uvnitř matrace, tak velmi jednoduše odstraníte vypráním ochranného potahu.

Chrániče matrací se vyrábí z hustě tkané látky, která brání prostupu prachu, ale zároveň je prodyšná. Můžete je pořídit v různém provedení:

  • pro alergiky – antialergické chrániče matrace s velmi hustě tkanou látkou
  • pro děti – speciálně upravené potahy matrací nepropouští mokro, chrání tak matraci malého dítěte, kterému se čas od času může přihodit v hlubokém spánku nehoda a počůrá se
  • pro osoby trpící pocením – během noci se potí každý, ale některé osoby trpí pocením více. Nepříjemné vlhko nevadí pouze člověku. Také matrace působením vlhka trpí. Proto se vyrábí speciální chrániče matrací s obsahem lnu, který reguluje teplotu. Navíc je chránič matrace vyroben z rychleschnoucího materiálu.

A na kolik vás chránič matrace přijde? Uvažujeme-li nejběžnější rozměr matrace 90×200 cm, tak jej pořídíte již od 299 Kč.

Potahy pro alergiky

Počet alergiků stále stoupá. A jedním z největších alergenů jsou výkaly roztočů. Roztočům se nejlépe žije ve vlhkém tmavém prostředí s dostatkem potravy. A právě postel je ideálním prostředím pro jejich život. Roztoči se živí drobnými šupinkami kůže a těch se během spánku z lidského těla oddělí poměrně hodně.

Pokud se každé ráno budíte s oteklými očními víčky nebo dokonce s ucpaným nosem nebo dušností, jste s největší pravděpodobností alergičtí na roztoče, resp. na jejich výkaly. Jedinou účinnou pomocí jsou antialergické potahy. Těmi můžete obalit nejen matraci, ale také polštář a peřinu. Potahy na polštář i peřinu se povlékají pod běžné ložní povlečení.

Antialergické potahy jsou vyrobeny z hustě tkané látky. Může jít o bavlnu, ale také polyester i jejich směsi. Antialergický účinek má však právě hustota tkaniny. Velikost póru v látce okolo 0,0006 mm tvoří fyzickou bariéru. Přestože je látka nadále prodyšná, neumožní průchod částicím pylu, prachu ani trusu roztočů. Tyto částice tak zůstanou pod chráničem matrace a nedostanou se až ke spícímu člověku.

Věděli jste, že existuje povlečení s vlastním potiskem textilu? Ideální dárek pro každého.

Fyzická bariéra ale funguje i v opačném směru. Přes chránič aatrace se šupinky kůže ani prach nedostanou do vnitřku matrace. Roztoči tak přicházejí o zdroj potravy a jejich počet se výrazně sníží. Jako bonus je matrace chráněna před nečistotami, což prodlužuje její životnost.t

Rychleschnoucí materiál chráničů matrací i jejich prodyšnost zamezí přílišné vlhkosti, která by mohla vést ke vzniku plísní v matraci.