Aby čištění žaluzií nebylo prokletí

žaluzie České Budějovice

Máme je skoro všichni. Bez nich bychom si totiž příliš soukromí neužili. Navíc bychom nemohli regulovat přísun sluníčka do domu, což asi nikdo nechce. Řeč je o okenních žaluziích. Ty jsou velmi užitečné a praktické, ovšem pouze do doby, než na ně usedne prach.

Jak správně pečovat o žaluzie?

Kdo se ho někdy na žaluziích zkoušel poctivě zbavit, určitě ví, že to není žádná legrace. A i když existuje několik tipů, které vám v článku představíme, vždycky je to tak trošku o nervy. Že to jde i jinak, tedy vyměnit klasické žaluzie za moderní látkové řešení, ukazuje bytový textil České Budějovice, což je specialista na žaluzie České Budějovice a okolí. Nezapomínejte též na garnýže České Budějovice, jež jsou neoddělitelnou součástí závěsů a záclon, abyste je mohli komfortně a bezpečně pověsit.

Pokud se tedy ptáte, čím čistit, vězte, že nejlepší je klasický přípravek na nádobí. Ale pokud razíte eko-domácnost a produkty bez chemie, stejně dobře poslouží i obyčejný lihový ocet naředěný vodou. Nejúčinnější, ale bohužel i nejpracnější, metoda je čistit lamelu po lamele vlhkým hadrem. Znamená to opravdu stírat jednu lamelu po druhé, oboustranně. Pracné, že? Úklid vám zabere opravdu hodně času, ale žaluzie vyčistíte skutečně pečlivě. Forma čištění, jež se používá častěji, spočívá ve sklopení lamel a následném setření celé plochy. Tento způsob je poměrně účinný, prach ale zákeřně zůstává v místech, kde se lamely překrývaly. To se dá vyřešit tím, že plochu setřete i v opačném směru lamel. Takové starosti vám s látkovými žaluziemi nehrozí.

Textilní provedení šetří čas a vypadá krásně

Specialista na záclony a závěsy České Budějovice radí, že velmi dobrým pomocníkem může být i vysavač. Respektive jeho nástavec na jemné čištění čalouněného nábytku.  Stačí nastavit nižší výkon a prach ze žaluzií jednoduše vysát. Při větším úklidu se nabízí žaluzie osprchovat. Zajímavou alternativou pro čištění jsou rukavice či speciální kartáče, které nahradí klasický hadr. Dají se nahradit i levnou domácí alternativou v podobě staré nepoužívané rukavice nebo ponožky. S jejich pomocí je možné žaluzie setřít jen tak nasucho, což doporučujeme v rámci běžného úklidu, nebo použít účinnější mokrou variantu, včetně saponátu. Nechcete-li řešit náročnou údržbu, zkuste si prohlédnout stylové látkové textilie vhodné na pověšení místo závěsů, záclon i žaluzií a seznamte se s tolik oblíbenými japonskými stěnami.