Praktické nábytkové doplňky

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Pohodlí domova napomáhá vhodně zvolený nábytek, který designově zapadá do konceptu bytu či dané místnosti, ale který je zároveň i praktický. Mnohdy však nelze vybrat nábytek, který by splňoval všechny naše požadavky. Od toho jsou tu nábytkové doplňky, které svou praktičností zajistí dostatek pohodlí každé rodině.

Ložnice

Právě v ložnici, která slouží k odpočinku po náročném dni, bychom měli vytvořit co nejpohodlnější prostředí. Většinou zde pouze nespíme, ale také sledujeme televizi nebo si před spaním čteme. Pro odložení knihy, dálkového ovladače či skleničky s pitím výborně poslouží noční stolky. Namítnete-li, že stísněná paneláková ložnice neskýtá prostor ani pro jeden kus nábytku navíc, zkuste se porozhlédnout v nabídce nočních stolků. Naleznete mezi nimi prakticky řešené malé kousky, které jsou vhodné do každého prostoru.

Nelíbí se vám celočalouněné postele a dali jste přednost raději posteli dřevěné či kovové? Po nějakém čase můžete shledat, že vám chybí čelo postele nebo případné dřevěné čelo postele neposkytuje dostatek pohodlí například pro opření zad při sledování televize. V takovém případě však není nutné hned měnit celou postel. Na trhu naleznete praktické polstrované záhlavníky, které lze pevně přimontovat k posteli a získáte tak měkké a pohodlné čelo postele bez větších zásahů do konceptu ložnice.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji se nejčastěji potýkáme s tím, že ať pořídíme sebevětší sedací soupravu, při návštěvách chybí místa k sezení. V takovém případě jsou ideálními pomocníky taburety, které díky svým malým rozměrům v obývacím pokoji nepřekáží a lze je snadno zasunout pod stolek či do nevyužitého koutku v místnosti. Taburety se vyrábí v mnoha barvách i tvarech a mohou být i roztomilým doplňkem místnosti. Na útulnosti sedací soupravě dodají dekorativní polštářky, které zajistí nejen pohodlné opření, ale oživí interiér svými vzory.

Při větších návštěvách však nemusí nastat pouze problém s místy k sezení. Bohaté pohoštění pro více lidí se jen stěží vměstná na běžný konferenční stolek. Tento problém vyřeší odkládací stolky. Nejoblíbenější variantou je sada tří do sebe zasunutelných stolků, které při rozložení skýtají dostatek odkládacího prostoru a pokud jich právě není zapotřebí, ve složeném stavu nezabírají mnoho místa.

Další praktické doplňky

Praktických doplňků do bytu by se dalo vyjmenovat velké množství, vzpomeňme tedy jen na ty nejoblíbenější.

V předsíni často nepostačí jen věšáková stěna, proto na oblibě znovu získávají věšáky typu „němý sluha“, které se mohou často pochlubit velmi originálním a zajímavým moderním designem.

Nepostradatelným doplňkem nejen předsíně jsou zrcadla. Ale právě v předsíni by rozhodně nemělo chybět, abyste mohli před odchodem z domova v rychlosti zkontrolovat svůj vzhled.

V obývacím pokoji, ložnici, ale i v místnosti s toaletou oceníte stojan na noviny a časopisy, díky němuž budete mít rozečtený časopis po ruce a zároveň spořádaně uklizený. Vybírat můžete mezi romanticky laděnými proutěnými stojany nebo svěžími barevnými plastovými v moderním designovém provedení.

Zmíněné doplňky zakoupíte v obchodě nabytek-elegance.cz

5 komentářů u „Praktické nábytkové doplňky

  1. co rozhodne nepovazuji za vhodny doplnek v loznici je televize, kazi atmosferu a navic se rika, ze jeji vlny pusobi na spanek cloveka negativne. :-P

  2. Doporucuju vsem, co nemaji vecne kam vsechny ty „dulezity“ veci dat, aby si poridili budto taburety s uloznym prostorem nebo jeste lip postele, to byste neverili, kolik starosti mi to usetrilo :)

  3. v zadny loznici nesmeji chybet nocni stolky s uloznym prostorem. Osobne se mi to libi vic nez vsude ty prouteny kosicky. Fakt je ma ted kazdej, takze bych radsi sla do taburetu s uloznym prostorem :D

  4. Když už tady holky řeší ložnici, řekla bych, že je nutný mít tam ramečky, fotky a obrazy s nejbližšíma. Skvělej doplněk!!

  5. V každém pokoji by také nemělo chybět vhodné osvětlení. Krom běžného centrálního osvětlení také lampičky. Jsou výborným doplňkem pokud chcete jen částečné osvětlení v pokoji, třeba když si večer čtete knihu.

Komentáře nejsou povoleny.