Vykouzlete romantickou atmosféru ve vašem bytě

zdroj: bellarose.cz

zdroj: bellarose.cz

Romantika k lidskému životu neodmyslitelně patří. Někteří muži a dokonce i některé ženy s oblibou a veřejně tvrdí, že romantika není nic pro ně. Většinou je to ale obrovská lež. V každém z nás se skrývá romantická duše, kterou prostě nezapřeme. Romantika navíc dokáže pomoci navázat nový vztah či posílit ten stávající.

Není tedy radno ji úplně zatracovat. Přinášíme vám hned několik opravdu zajímavých tipů na to, jak i vy můžete snadno a rychle vytvořit super romantickou atmosféru kdekoliv a kdykoliv. Naše praktické rady potěší dámy i pány…

Nic se nesmí přehánět

Každý z nás má tak trochu jiné vnímání. Někdo považuje za romantické gesto polibek pod nebem plným hvězd, jiný za romantiku považuje malou kytičku lučního kvítí, jiný vsadí na drahou večeři v luxusním podniku, další připraví lože s okvětními lístky růží a pustí romantickou hudbu, někomu stačí, podívat se na romantický film. Je tedy těžké, se do vkusu druhé osoby trefit. Přesto ale existuje několik zaručených tipů, se kterými je možné vykouzlit romantickou atmosféru na každém místě a získat si tak přízeň toho druhého a právě ty si nyní představíme.

Vsaďte na čich

Čich je jedním z našich nejdůležitějších smyslů. Vnímání pachů a vůní má obrovský vliv na to, jak vnímáme okolní prostředí a ovlivňuje naše chování. Vůně či pachy v nás dokáží vyvolat pocity nechuti a současně také pocit přízně, uvolnění, vzájemného propojení a souznění. Byla by tedy velká chyba, kdybychom čichu nevyužili. Existuje totiž řada zaručeně úspěšných vůní, které dokáží navodit super romantickou atmosféru.

Které zabírají nejvíce?

Nejlepšího efektu dosáhnete, pokud vsadíte na vůně ovocné a květinové. Právě s nimi totiž má mnoho lidí spojeny příjemné zážitky. Tyto vůně dokáží být přiměřeně intenzivní a velice jemné. Za nejvhodnější jsou považovány vůně růží, šeříků či jasmínu. Z ovocných je to potom vůně třešní, broskve či exotického ovoce. Dejte si ale například pozor na vůně citrusových plodů. Ty evokují spíše čistotu. Vhodné jsou také vůně koření. Afrodiziakální účinky mají například vůně vanilky, hřebíčku, zázvoru či skořice.

Jak je získat?

Nejjednodušší je, koupit vonné svíčky. Dejte si ale pozor, aby byly skutečně kvalitní. Jestliže chcete vůni intenzivní, mělo by svíček být více. Další možností jsou aromalampy. Do nich můžete nalít jakýkoliv esenciální olej s vaší oblíbenou vůní. Aromalampa dokáže vytvořit opravdu intenzivní vůni. Hodí se pro domácí i venkovní použití.

Plechová lucerna s ozdobnými detaily, zdroj: bellarose.cz

Plechová lucerna s ozdobnými detaily, zdroj: bellarose.cz

Správné nasvícení vašeho hnízdečka

Správné nasvícení dokáže udělat zázraky. Ideální je, aby nebylo příliš intenzivní a dalo prostor fantazii. Vyzkoušejte nenápadné lucerny rozmístěné po bytě. V současné době je možné koupit lucerny mnoha zajímavých tvarů, které jsou vyrobeny z různých materiálů.

Dobře poslouží lucerny skleněné i kovové. Lucerny dokáží vytvořit úžasnou hru světla. Jejich mihotavé světlo rozhodně nenechá nikoho chladným. Pomoci si můžete i svícnem. Stačí do umístit doprostřed stolu, zapálit svíčku a připravit lahodné jídlo a pití. Uvidíte, jak se váš protějšek najednou promění. Místo vyzdobte také květinami – měly by být živé. Nezapomeňte ani na hudbu. A pozor – zajistěte, aby vás nikdo nerušil.

2 komentáře u „Vykouzlete romantickou atmosféru ve vašem bytě

  1. jednou jsem koupila vonne cinske svicky, nebyly zrovna levne, tak jsem si myslela, ze vanilkovou vuni nic nezkazim, ale byl to vylozene smrad. nevim, zda vam voni vanocni frantisek,ale pokud ne, tak tohle je jeste horsi. nemuzu si pomoct, tu samo zkusenost mam s indickymi vonnymi tycinkami. ale asi zalezi,me spolubydlici narame voni.

  2. Já jsem na romantiku třeba hrozně alergická, nebo aspoň v bytě, přijde mi to hrozně kýčovitý. Mám radši praktický věci, takže žádný luční kvítí na stole, protože vám během minuty začne opadávat a nadělá bordelu, že ani nemluvím. Žádný vonný tyčinky a lá františek, radši bree one touch. Žádný lampy na svíčky, který musíte hlídat, ale klasickou lampu, u který můžete usnout ale i číst a nekazíte si přitom oči. atd atd atd

Komentáře nejsou povoleny.