Praktické vychytávky pro vaši koupelnu

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Provádíte rekonstrukci koupelny, nebo jen máte pocit, že vaší koupelně něco chybí? Určitě jste věnovali pozornost pečlivému výběru sanity i obkladů. Ale při zařizování koupelny nesmíte zapomenout ani na zdánlivé maličkosti, jakými jsou koupelnové doplňky. Koupelnovými doplňky jsou myšleny nejen dekorace, ale také drobnosti, které koupelnu nejen zkrášlí, tak zároveň usnadní provoz v tomto hojně využívaném prostoru.

Pohodlný provoz v koupelně

Nejvyužívanějšími pomocníky v koupelně jsou jednoznačně dávkovače tekutého mýdla. Ideální volbou jsou dávkovače závěsné, které ušetří odkládací prostor na okraji umyvadla nebo vany. Zavěsit je můžete na stěnu u umyvadla, ale také do sprchového koutu nebo nad vanu. Mýdlo bude elegantně ukryto a zároveň vždy po ruce. Dávkovače mýdel můžete zakoupit v různých podobách, ať už jde o zajímavé tvary nebo líbivé materiály.

Mnoho kroků a tím pádem i cenného času vám ušetří odpadkový koš do koupelny. V koupelně postačí miniaturní koše, které se vejdou i do malého bytového jádra. Pokud chcete zachovat koupelně luxusní vzhled, zvolte raději koš nerezový namísto plastového.

Dekorace do koupelny, zdroj: shutterstock.com

Dekorace do koupelny, zdroj: shutterstock.com

Kam s ručníky?

Největší otázkou je, kam umístit ručníky a rozměrné osušky. V případě ručníků nestačí vymyslet pouze vhodné místo pro jejich uložení. Je třeba pamatovat také na jejich snadné a rychlé schnutí.

Pro malé ručníky na ruce vždy pořiďte háček. Ručník zavěšený na háčku je praktičtější než pouhé přehození přes madlo, odkud ručník často sklouzává.

Osušky je nejlepší zavěsit na koupelnový žebřík, kde rychle uschnou. Ale každý nemá možnost umístit do své koupelny zdroj tepla. Ideální je nezapomenout na tuto důležitou součást již při rekonstrukci bytového jádra. Navíc je vhodné, aby koupelnový žebřík měl nezávislý zdroj na centrálním topení (jinak by vám mimo topnou sezónu nefungoval).

Poličky

V koupelně využíváte řadu drobností. Ne vše lze schovat do skříňky, proto v žádné koupelně nesmí chybět poličky. U umyvadla oceníte poličku na zubní kartáčky a kelímky, pokud jste však nepořídili praktické držáky zubních kartáčků. Dále oceníte poličky ve sprchovém koutě.

Díky poličkám velmi snadno udržíte ve sprchovém koutě řád a všechny šampony a sprchové gely budou neustále uklizeny a zároveň po ruce. Do sprchového koutu volte raději poličky z drátěného programu, na nichž nebudou zůstávat kaluže vody.

Koupelnové předložky, zdroj: shutterstock.com

Koupelnové předložky, zdroj: shutterstock.com

Předložky

Nikomu není příjemný chladivý povrch dlaždic při výstupu z vany nebo sprchy. Předložky poskytnou příjemný pocit od nohou a zachytí také mokré šlápoty. Vybírat můžete mezi plastovými předložkami nebo textilními. Ty textilní dokáží navíc příjemně zútulnit celý prostor koupelny.

Při výběru předložky dbejte na vhodný tvar i rozměr. A samozřejmě se zaměřte také na barevný odstín. Předložku můžete sladit buď s obklady koupelny nebo naopak zvolte kontrastní barvu, která v koupelně vynikne a bude shodná s dalšími doplňky a drobnostmi.

Doplňky pro povznesení ducha

Koupelnu můžete dále zkrášlit vhodně barevně laděnými obrázky na zeď nebo dekorativními svíčkami, které můžete zapálit při relaxační koupeli. Poněkud méně obvyklým doplňkem koupelny je rádio, které ocení velcí milovníci hudby. Existují přímo rádia, která lze nainstalovat do sprchového koutu, abyste i při tekoucí vodě hudbu dobře slyšeli.