5 tipů na nástěnné dekorace, které jsou právě v kurzu

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Nástěnné dekorace se považují za nejlepší možnost, jak dodat interiéru krásu a osobité kouzlo. Právě dekorace na stěnách jsou důležité při finálním zkrášlování každého interiéru. Proto jsou v současnosti také velmi hojně využívány. Správná volba materiálu a vzoru je velice důležitá. Podívejte se na 5 nejvíce využívaných nástěnných dekorací v současné době.

Tapety

Tapety byly využívány jako nástěnná dekorace odjakživa. Za jejich vzrůstající oblibu mohou především moderní materiály a krásné vzory. Zatímco dříve byly na trhu pouze tapety papírové, nyní můžete najít i tapety vliesové, vinylové nebo samolepicí  které vydrží mnohem více a jejich krása zůstane dlouhodobě stejná. Také nabídka vzorů a motivů na tapetách se zvýšila. Díky tomu jsou tapety stále v kurzu. Vhodné jsou především do obývacích pokojů, ložnic i do chodeb.

Samolepky na zeď

Samolepky na zeď se nejčastěji používají na drobná zkrášlení interiéru. Jedná se o různé motivy, které můžete využít na různá místa. Nabídka motivů samolepek na zeď je velice pestrá a každý z vás si může vybrat, jaký motiv by se mu do domácnosti hodil nejvíce. Nechybí samolepky na zeď se sportovci, s květinami, hudebními motivy přírodou i mnoha netradičními a retro motivy. Samolepky na zeď najdou využití v jakékoli části interiéru. Stačí si pouze vybrat správný vzor pro konkrétní pokoj.

Pampeliška s chmýřím, zdroj: lepime.cz

Pampeliška s chmýřím, zdroj: lepime.cz

Zrcadla

Zrcadla jsou v každé místnosti známkou vysokého vkusu a elegance. Jejich využití se ovšem nehodí do všech místností. Aby byla zrcadla skutečnou okrasou místnosti, musí být vhodně zvolena a zakomponována. Nejčastějšími místy pro využití zrcadel jsou šatny, chodby, koupelny a ložnice. Nabídka velikostí a tvarů zrcadel je velice pestrá, takže je důležitý především správný výběr s ohledem na ostatní vybavení místnosti.

3D panely

3D panely jsou moderním druhem nástěnné dekorace. Jedná se o panely s různými vzory a motivy, které se namontují na stávající zeď. Tyto panely jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jsou velmi odolné a mají vysokou životnost. Při vhodném umístění 3D panelů zvýší také tepelnou i zvukovou izolaci místnosti. Nejčastější využití najdou v obývacím pokoji za sedací soupravou nebo u jídelních stolů.

3D panely, zdroj: 3dpanely.cz

3D panely, zdroj: 3dpanely.cz

Obrazy na míru

Obrazy byly vždy považovány za dekoraci, která dokáže dát místnosti něco osobitého. Je tomu tak i v dnešní době. Obraz včetně rámu si můžete nechat vyrobit přímo na míru ve vámi zvolené velikosti. Na obraze může být zachycen abstraktní motiv, ale i rodinná fotografie. Budete mít tak jistotu, že obraz dokonale zapadne do vzhledu vaší místnosti.

1 komentář u „5 tipů na nástěnné dekorace, které jsou právě v kurzu

Komentáře nejsou povoleny.