Balkonová zástěna jako ochrana před nepříznivým počasím

zdroj: mirafa.cz

zdroj: mirafa.cz

Pro obyvatele bytů je posezení na balkoně jedinou možností, jak si užít pobyt na čerstvém vzduchu v soukromí. Po únavném dni v práci je venkovní posezení ideálním způsobem relaxace. Někdy vás ale i za pěkného dne může z balkonu vyhnat nepříjemný vítr nebo krátká přeháňka. Jako ochrana před nepřízní počasí dobře poslouží balkonová zástěna, která umožní setrvat na balkoně i za méně přívětivých podmínek.

K čemu slouží balkonová zástěna?

Většina balkonů je ohrazena tyčkovým zábradlím. To sice balkon opticky zvětšuje a dodává pocit spjatosti s okolím domu. Ale tento typ zábradlí vystavuje lidi usazené na balkoně nejen povětrnostním vlivům, ale také pohledům sousedů i kolemjdoucích. Balkonové zástěny dokáží vyřešit oba tyto problémy najednou. Ochrání vás před:

  • větrem
  • mírným deštěm
  • přímým slunečním zářením
  • zraky okolí

Jaké typy balkonových zástěn existují?

Kromě mnoha barevných provedení můžete vybírat také balkonové zástěny z různých materiálů. Velmi často volené zástěny z rákosu či bambusu chrání pouze soukromí majitelů balkonu. Jakou zástěnu ale zvolit, pokud si chcete užívat venkovní posezení i při mírné nepřízni počasí?

Vybírejte mezi:

  • sítěmi z PE
  • zástěnami z PP nebo PEVA
  • rohožemi z umělého bambusu

Stínící sítě z PE

Velmi dobře mohou posloužit stínící sítě z polyethylenu. Ty jsou určeny také k zavěšení na plot a vytvoření soukromí na pozemku u rodinného domu. Stínící síť může být provedena v různých barvách, nejoblíbenější bývá zelená. Ale lze zakoupit také sítě dvoubarevné v pruhovaném vzoru.

Na trhu naleznete stínící sítě různé hustoty. Závisí jen na vás, kterou z nich zvolíte. Někomu vyhovuje vzdušnější řídká síť, která tvoří víceméně jen optický předěl. Jako ochrana před větrem a deštěm spíše poslouží hustší stínící sítě.

Balkonová plachta z PP nebo PEVA

Nejvyšší ochranu proti dešti, větru i UV záření poskytne plastová plachta. Ta může být vyrobena z polypropylenu nebo z materiálu PEVA, který je velmi odolný a na kvalitě mu neubere ani pokles teploty pod nulu.

Balkonová plachta je také řešením nabízejícím nejvyšší počet různých zajímavých vzorů. Pochopitelně můžete volit mezi umírněnými jednobarevnými variantami. Ale v nabídce naleznete i mnoho ozdobných potisků.

Velmi efektně působí moderní květinové motivy. Ale zástěna může mít také potisk napodobující kamennou nebo cihlovou zídku či potisk imitující zeď porostlou  břečťanem. Balkonová plachta je opatřena oky pro pohodlné uchycení zástěny k zábradlí.

Rohože z umělého bambusu

Rohože z umělého bambusu se svým zjevem na první pohled od přírodních bambusových rohoží příliš neliší. Jedná se o rohože složené z latěk umělého bambusu. Ty jsou vyrobeny z PVC. Díky tomu mohou mít tyto rohože nejen béžovou barvu, ale lze je pořídit třeba také v zeleném nebo šedém provedení. Rohože z umělého bambusu jsou velmi odolné a zajišťují barevnou i tvarovou stálost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doplňky se štítky , , a jeho autorem je Lada Široká. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.