Čeká vás výstavba domu nebo rekonstrukce? Nezapomeňte na hromosvod

Ochrana před blesky je extrémně důležitou součástí celé řady staveb. Není se čemu divit, protože každým rokem na území naší země lehne popelem několik desítek budov. Možná si říkáte, že šance na takovou katastrofu je naprosto minimální. To samé si říkali i lidé, kteří ztratili vše. Pro mnohé z vás se jedná dokonce o zákonnou povinnost.

storm

Bezpečí nadevše

Česká legislativa jasně identifikuje druhy staveb, které musí před uvedením do provozu zajistit montáž hromosvodu. Typický příklad jsou školy, úřady, nemocnice, hospodářské budovy či velké výrobní haly. Daná povinnost se nevyhýbá ani majitelům samostatně stojících domů nebo budov na kopci.

V každém případě musí být toto zařízení ve špičkovém stavu. Poškozený hromosvod totiž nadělá více škody než užitku. Přesně proto je nutné provést vizuální kontrolu každé dva roky a kompletní revizi jednou za čtyři roky. Jedině tak budete mít jistotu funkční ochrany. Samotná kontrola vás vyjde přibližně na tisíc až dva tisíce korun. Jedná se o naprosto zanedbatelnou částku v porovnání s tím, jaké škody by způsobila nedbalost.

Nic drahého

Nemusíte se obávat kdo ví jakých částek za instalaci hromosvodu. Ceny se pohybují v řádu patnácti až třiceti tisíc korun. Samozřejmě záleží na konkrétním projektu a zvolené společnosti. Oblíbení pomocníci jsou hlavně specialisté z HromoElektro. Ti disponují všemi certifikacemi, moderním vybavením a roky zkušeností.

Společně s realizací hromosvodu nabízí i výkopové a zemní práce, odvoz i dovoz materiálu, úpravu terénu a další přidružené činnosti. Díky tomu zvládnete několik kroků v rámci jedné spolupráce. Podívejte se na webové stránky pod vloženými odkazy. Prohlédnete si podstatné informace, získáte inspiraci a poté stačí použít uvedené kontaktní údaje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.