Odolná a cenově přívětivá terasa? Víme, jaký materiál zvolit

Léto se pomalu a jistě blíží. To znamená postupný nárůst teplot a stále intenzivnější sluneční záření. Během největších veder není moc dobré trávit spoustu času na přímých paprscích, a přesně proto musíte mít na svých zahradách terasu. Díky ní si dopřejete bezpečí a komfort. Z čeho ji vybudovat?

terasa

Sibiřský modřín

Základ úspěchu jsou vhodně zvolená terasová prkna. V dnešní době máme přístup k desítkám a desítkám druhů dřev, přičemž každé z nich má trochu jiné vlastnosti. Zajímavou volbou je hlavně sibiřský modřín. Proč?

Pomineme-li přívětivou cenu, stojí za zmínku hlavně výborná mechanická odolnost, solidní tepelněizolační vlastnosti a nízká hmotnost. Daný materiál vám dopřeje chlad i během nejhorší vlny veder. Stále se však jedná o dřevo, takže ho musíte chránit před vlhkostí a parazity, přičemž kvůli UV záření ztrácí postupem let svou barvu.

WPC

Celkem oblíbená jsou i WPC prkna. Jedná se o směs dřeva a polymeru. O něco vyšší cena je kompenzována stoprocentní odolností proti vlhkosti, parazitům i UV záření. Zmíněný materiál se nekroutí a neztrácí svou barvu. O něco hůře však izoluje teplo, tudíž je nutné počítat s těžší prací, pokud chcete přežít nejvyšší letní teploty. V okolí WPC postupujte opatrně s ohněm, protože daná směs je hořlavější než dřevo.

Ať tak, či onak, nezapomínejte na důležité detaily. To platí hlavně pro terče na dlažbu a terasové distanční podložky. S pomocí těchto pomůcek perfektně odizolujete prkna od země i ostatních komponentů. Výsledkem je snadný odtok vody a vyšší životnost konstrukce.

Chystáte-li se na realizaci terasy, objednejte si veškeré potřeby na stránkách populárního e-shopu Gardina. Tito profesionálové disponují širokým výběrem ověřených materiálů a v případě zájmu vám klidně postaví i přístřešek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.