Do jídelny tři svítidla, do ložnice jedno aneb vybíráme osvětlení do domu

I když si to často neuvědomujeme, osvětlení se nedílná součást našeho domova. Mnozí lidé na osvětlení zapomínají a nechávají ho naposled, ale právě osvětlení by se mělo vybírat mezi prvními věcmi, co si do domu vezmete. V současné době se lidé musí zamyslet nad světly dříve, než koupí nábytek, jelikož mnohá světla jsou velmi prostorná a ne vždy je koupený nábytek přiměřeně velký všem světlům v místnostech. Hlavně se nyní montují světla po minimálně třech kusech a mnohé stoly na tři světla nejsou svou velikostí připraveny. 

Než si tedy objednáte nábytek do domácnosti, zamyslete se nejdříve nad osvětlením do interiéru. Abyste však nemuseli brouzdat na internetu, poradíme vám, jaké osvětlení je nyní in a jaké světlo se hodí do jaké místnosti domu. 

Jaká světla se hodí do jídelny?

Jídelna je srdce celého domu. Zde jíme s rodinou, říkáme si zde vše, co nás za den postihlo. Probíhají zde slavnostní obědy i večeře. V současné době se módní hity spřáhly právě do jídelny. A právě sem se také dostaly velké počty svítidel. Pokud si zrovna vybíráte nábytek do jídelny, volte velký stůl, nad který se vlezou se stejným rozestupem minimálně tři svítidla. Tři svítidla totiž musí viset nad každým jídelním stolem. 

Nejlépe uděláte, když se bude jednat o krásná drátěná závěsná svítidla, moderní jsou také taková svítidla, která jsou v měděné nebo stříbrné barvě. 

Jaká světla volit do ložnice?

Ložnice je na osvětlení skromnější. Vystačíte si se sádrovými svítidly, které budou sloužit podobně jako klasické noční lampičky, a také s velkým masivním světlem, které bude namontováno přímo uprostřed místnosti. Ideální je stropní svítidlo, které nebude nijak zavazet a bude tak tvořit nedílnou součást intimní ložnice. 

Co se týče barevného provedení svítidla v ložnici, nezáleží tak na barvě jak na tom, jaké velikosti světlo bude. Barevně světlo slaďte do barev ložnice.