Fotovoltaika zažívá obrovský boom. Začněte si vyrábět vlastní energii i vy

Správně navržená fotovoltaika sníží náklady na energie až o 50 %, a navíc můžete výrobu a spotřebu elektrické energie sledovat skrze mobilní aplikaci. Stanete se naprosto soběstačnými, přičemž v České republice dokáže fotovoltaika plně pokrýt spotřebu až na 140 dní v roce. Zároveň přispějete k ekologii, protože snížíte i produkci CO2.

photovoltaic-5020802_640

Pamatujte však na to, že není fotovoltaika jako fotovoltaika. Zatímco některé systémy jsou určené pouze pro ohřev vody, jiné zase dodají elektřinu do každé zásuvky v rodinném domě. Obraťte se tedy na společnost, v jejíchž službách je fotovoltaika na klíč, protože vám navrhne řešení na míru vaší nemovitosti. Velice efektivní je například kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem, která slouží pro vytápění i ohřívání teplé vody.

Jak probíhá příprava před realizací fotovoltaiky?

Vyberete si konkrétního dodavatele, přičemž jedním z nich je i SUN 4 POWER. Synonymem pro tuto společnost je i fotovoltaika Brno, ale v její nabídce je i fotovoltaika Praha. Pokud se vám svými službami tato společnost zamlouvá, zašlete jí poptávku, na základě které se vám ozve odborný pracovník. Ten se s vámi setká přímo ve vašem domě, aby zmapoval to, co je potřeba vykonat, aby připravil přesnou cenovou nabídku. Uděláte si tak představu o tom, na kolik vás fotovoltaika vyjde. Jestliže budete s cenou souhlasit, podepíšete smlouvu a společnost zahájí další kroky – podání žádosti o připojení k distribuční síti a žádosti o dotaci Nová zelená úsporám.

A co realizace?

Po získání povolení dochází k montáž solárních panelů, a to většinou do dvou pracovních dnů od schválení dotace a získání potřebných dokumentů. SUN 4 POWER, společnost známá i jako fotovoltaika Znojmo či fotovoltaika Kladno, používá kvalitní materiály a moderní technologie. Začněte být soběstační a přestaňte mít strach z neustále se zvyšujících cen elektrické energie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.