Pravidelný servis oken vám pomůže ušetřit klidně i desítky tisíc korun ročně

Okna jsou nedílnou součástí každého domova. Pouští k nám přirozené denní světlo a čerstvý venkovní vzduch. Na druhou stranu však dokážou být místem, kudy uniká ohromné množství vyprodukovaného tepla/chladu. Jak se o ně poctivě starat, abyste ušetřili?

room-540833_640

Něco málo zvládnete sami

Ve skromných domácích podmínkách zvládnete několik málo důležitých úkonů svépomocí. Typicky se jedná o pravidelné mazání všech pohyblivých částí oken (kliky, řetízky, kování, panty) a jejich poctivé čištění.

Určitě se zaměřte i na gumové těsnění. To byste měli ideálně alespoň jednou ročně nastříkat/namazat silikonovou tekutinou, která zabraňuje ztvrdnutí materiálu. Pokud totiž ztvrdne, začne se rozpadat. Poté nebude schopný chránit mezery před profukováním.

Na zbytek potřebujete odborníky

Na další důležité úkony potřebujete ověřené odborníky. Dobrým příkladem je třeba servis oken v Ostravě. Tito odborníci provádí menší i větší úkony, díky nimž zvýší váš tepelný komfort a pomohou vám ušetřit. Provádí hlavně:

  • seřízení oken a dveří ve všech osách,
  • výměnu těsnění do oken,
  • nastavení oken na zimní režim,
  • montáž pojistky proti větru,
  • výměnu rezavých pantů, kování a klik,
  • řadu dalších potřebných úkonů…

Pravidelný servis jednou ročně stojí maximálně pár stovek korun. Zajistí vám však další tisíce a tisíce korun v úsporách, navíc zvýšíte životnost oken.

Oknoprofik.cz navíc zajišťuje i instalaci stínící techniky – rolety den/noc, horizontální a vertikální žaluzie i látkové rolety.

V tuto chvíli oceníte také montáž sítí proti hmyzu. Díky nim můžete mít večer otevřené okno, uvnitř svítit, a přesto k vám nebude létat otravný hmyz.

Nejlepší bude, když se mrknete na webové stránky zmíněné firmy pod výše vloženými odkazy. Ihned zjistíte, co vše pro vás mohou udělat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.