Jak a podle čeho vybrat ty správné záclony a závěsy

Mezi velké a důležité kousky bytového textilu rozhodně patří obyčejné záclony. Slouží nejenom pro odstínění oken, ale nabídnou také estetickou funkci, kdy dokážou proměnit vzhled místnosti a dodat typický útulný pocit. Aby tohle všechno mohlo fungovat, musíte si správně poradit s výběrem vhodných záclon. Na co si dát pozor a podle čeho vybírat i další bytový textil? To se dozvíte v tomto článku.

záclony

Správné rozměry

Pro záclony jsou velmi důležité hlavně správné rozměry. Pečlivě si změřte okno a promyslete si, do jaké úrovně mají sahat záclony. Koupit si můžete látku na metráž a udělat si potřebná zakončení. Velmi oblíbené však jsou hlavně hotové záclony, které po rozbalení můžete víceméně rovnou pověsit a nemusíte ztrácet čas dalšími úpravami.

Vhodný vzor a barva

Barva záclon je v zásadě vždycky bílá, takže se budete muset rozhodnout pouze ohledně toho správného dekoru. Někdo dává přednost květinové krajce, ale jiný si vyberete spíše jemné záclony bez specifických vzorů. Podobně důležitý je i výběr závěsů. Jejich barva by měla ladit k danému pokoji a dotvářet potřebný designový efekt. Díky tomu se kvalitní závěsy snadno stanou kouskem vybavení, které propůjčí vašemu domovu útulný a hřejivý pocit. Kromě estetické funkce navíc závěsy oceníte také během večerů, kdy poslouží pro zastínění osvětleného pokoje a v ložnici vytvoří ideální podmínky pro zdravý a nerušený spánek.

Přidejte další bytový textil

Aby byl útulný domov kompletní, budete potřebovat další bytový textil. Konkrétně se zaměřte například na výběr toho správného povlečení. To by mělo být nejenom krásné na pohled, ale především příjemné na dotek pro pohodlný a zdravý spánek. K tomu si navíc můžete z pohodlí domova objednat další prvky, jako jsou ubrusy, ručníky, utěrky, povlaky na dekorativní polštářky nebo přehozy.