Luxusní povlečení

Myslíte, že na váš spánek má vliv jen postel nebo matrace? Tak to se pletete! Pozornost byste měli věnovat i výběru ložního prádla, protože i to celkem podstatně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Luxusní ložní prádlo nemusí působit jen jako užitečná věc, ale může to být i ta část místnosti, která vaše návštěvy okamžitě okouzlí a upozorní na sebe

 Je luxusní povlečení vůbec dostupné?

Luxusní povlečení se právě stává velice oblíbeným sortimentem, a zřejmě proto, se na pultech kvalitních obchodů objevuje stále častěji. V drtivě většině nabídek jde ale o internetové obchody, samozřejmě platí, kdo hledá, najde, takže luxusní povlečení určitě naleznete i v kamenném obchodě.

Jaké máme druhy luxusního povlečení?

Druhů je spousta, samozřejmě jde o poměrně drahé a méně dostupné materiály, například bambus, hedvábí a tak dále.

Bambus

Bambusové povlečení má spoustu výhod, jde sice o dražší materiál, ale na druhou stranu je bambusové vlákno příjemné na lidskou pokožku. Bambus je odolný materiál, který je poměrně snadno udržovatelný, prát se může na čtyřicet stupňů a smí se i žehlit. Bambusové vlákno má lepší izolační vlastnosti než klasická bavlna.

Jako prostěradlo můžete využít froté prostěradla nebo jersey prostěradla. O jejich rozdílech si povíme v dalším článku.

Ložní prádlo z bavlněného saténu

Tento materiál je pro skutečně náročné zákazníky. Jeho nepřehlédnutelnými výhodami je dlouhá životnost, zjevné estetické výhody a působí příjemně na dotek. Tato bavlna se češe, což ji dodávají neobyčejný lesk a kvalitu.

Proč hedvábný satén?

Satén sám o sobě je velice vyhledávaným materiálem pro luxus všeho druhu. Prádlo, které je navíc ještě z hedvábného materiálu vám zaručí dojem, opravdového luxusu. Tento materiál se dá navíc všelijak upravovat. Úkol hedvábného saténu je jasný, když člověk vstoupí do místnosti, musí jej okamžitě okouzlit svým leskem a celkovým vzezřením.