Moderní podomítkové baterie uchvacují svou jednoduchostí

K základnímu vybavení koupelny, popřípadě kuchyně, patří vodovodní baterie. Ať už se jedná o umyvadlovou, vanovou nebo do sprchového koutu, je možné vybírat v pestré škále typů a vzhledů. Jelikož se v dnešní době dbá především na jednoduchost a funkčnost, do obliby přicházejí i podomítkové baterie, které lze zabudovat do zdi.

Podomítkové vodovodné batérie mají těleso zabudované pod povrchem. Pro vnější část tak zbývají pouze výpustě a ovládání. Zásadním poznávacím znamením, které tento typ odlišuje od klasických baterií, je tak minimální zásah do interiéru. Podomítkové baterie jsou trendy tipem pro moderní koupelnu.

Podomítkový typ je dražší

Pokud byste hledali rozdíly mezi základními druhy vodovodních baterií, narazili byste především na otázku pořizovací ceny. Moderní varianta v podobě zabudovaných baterií je o poznání dražší než klasické řešení. Jejich cena začíná na přibližně 3 000 Kč, výjimkou však nejsou ani podomítkové baterie za několik desítek tisíc korun. K dané ceně je však nutné připočítat i cenu podomítkového boxu, díky kterému je možné baterii uchytit.

Podomítková baterie Grohe (zdroj: grohe.cz)

Novinkou je termostatická varianta

Nebaví-li vás při sprchování neustálé nastavování ideální teploty vody, pak by vám určitě přišla vhod termostatická baterie, u které lze nastavit požadovanou teplotu vody, kterou je schopna udržet i při neustálém vypínání a zapínání. Princip tkví ve speciálních kapslích s voskem, které umí seřídit vodu během zlomku vteřiny.

Tip: Do koupelny je lepší zvolit plastové okná kvůli časté vlhkosti.

Podomítkové baterie jsou velmi populární, i když je samozřejmě při jejich pořizování počítat s tím, že pro zabudování je třeba svolit k určitým stavebním úpravám. Vždy je také doporučováno obrátit se na kvalitní výrobce – za všechny je možné jmenovat například firmu Grohe, Novaservis nebo Ravak.

Vodovodní baterie koupíte na internetu, v hobbymarketech či ve stavebniny.

4 komentáře u „Moderní podomítkové baterie uchvacují svou jednoduchostí

  1. Který výrobce prodává termostatickou podomítkovou baterii? Nějak se mi nedaří je najít… děkuji za odpověď

  2. Michal Kopečný: Tyto podomítkové termostatické výrobce prodává většina výrobců, bohužel jsem většinou dražší kolem 10 tisíc značky př. Grohe, Paffoni

  3. Ahoj Michale,

    je to tak, můžeš ji sehnat u značek Grohe či Paffoni. Já mám termostatickou baterii od španělské firmy Roca. Namontovaná je ve sprše a vypadá fakt dobře a také funguje skvěle, zatím jsem neměl žádné potíže. Akorát je problém s cenou, je opravdu vyšší než u běžných baterií.

    Lukáš

Komentáře nejsou povoleny.