Nevšední požitek ve venkovní sauně

Krásná, klidná krajina jako stvořená pro odpočinek, načerpání nových sil – no zkrátka celkový oddech těla i ducha. Dá se to ještě nějak vylepšit? Ano, přidejte sem pohodlnou venkovní saunu a nasadíte tomu celému korunu.

venkovní saunyBude hyzdit terén? Ani omylem, venkovní sauny jsou součástí krajiny déle, než by se zdálo. Jejich existence jako samostatných domečků je starší než spojení přímo s domem. Jejich venkovní podoba je pravým kořenem relaxace a oddechu po shonu všedního dne. Venkovní provedení zkrátka celému odpočinku dodává jiný, nový a přece starý rozměr. A uznejte, může být v krajině něco romantičtějšího?

Saunovací kořeny

Venkovní sauna ve finském modelu je podoba saunování stará tisíce let, nikoli nový způsob provedení. Tuto variantu používaly během historie mnohé národy často od chvíle, kdy se objevily ve známé historii – takže dost možná ještě předtím. Netýká se to přitom jen Evropy, i severoameričtí indiáni, domorodci ze Sibiře nebo Eskymáci používali po generace samostatnou stavbu venkovní sauny.

Staré kořeny vytrvalého odpočinku

V novodobé podobě historie je saunování jako takové spojeno nejvíce se Skandinávií či Finskem. Ale i slovanské národy pěstovaly tuto relaxaci nejen k odpočinku, ale i poradám, obchodování a dalším aktivitám. Venkovní saunování bylo rituálem od dob historických záznamů jednotlivých národů.

venkovní sauny

Sauna ve volné přírodě poskytuje kromě závanu tepla a mraků páry ještě další závan – závan něčeho dlouho spícího v nás, závan našich vlastní kořenů a dlouhých staletí tradic, kterých se takto můžeme dotknout právě skrze prostou venkovní saunu.

Krajinu neruší, nýbrž doplňuje

Necvičenému oku by se mohlo zdát, že postavit jen tak někde saunu musí krajinu hrozně narušit, jenže opak je pravdou – ne tedy, že by na to nemohlo dojít. Nicméně náš tým je skupinka zkušených saunových profesionálů, kteří vytvoří pro vaši venkovní saunu to pravé zátiší, které hladce splyne s každou okolní krajinou a naopak ji dotvoří do něčeho ještě lepšího.

Spojením estetiky, správné architektury a funkčnosti spolu s dlouhověkostí konstrukce vám v krajině vznikne něco, co bude vypadat, že to tam bylo vždycky. A protože ty naše domečky opravdu vydrží dlouho, třeba si to jednou budou říkat vaše děti i vnoučata.

Součást zahrady i domu

Ne, teď není řeč o venkovních saunách napojených přímo na dům. Jen o tom, že stejně jako třeba zahradní altán nebo dílna, může i sauna doplňovat vaši zahradu, trávník, drobný parčík nebo cokoli jiného, co jste si u domu vytvořili.

Zpracování na úrovni

Venkovní sauna musí hlavně plnit svou funkci a dlouho vydržet. Takové umíme už dlouho. Stavíme zpevněnou konstrukci, sauny více izolujeme od vnějších vlivů i opatřujeme vysoce odolným nátěrem, který vše potřebné udrží venku. Krom toho vám nabídneme i paletu možností vnějšího designu sauny pro atraktivní vzhled, který bude lahodit každému oku.

Náš tým si zakládá na individuálním řešení každého projektu, takže i sauna bude vyjadřovat vaši osobnost a stane se vám skutečnou oázou klidu, míru a pokoje.