Ochranný povlak zvýší životnost vaší matrace

zdroj: shutterstock.com

Kvalitní matrace je předpokladem vydatného spánku. Investice do ní však často znamená znatelný zásah do rodinného rozpočtu, a tak je jasné, že každý chce, aby mu dlouho vydržela. Víte o tom, že životnost takové matrace jde vcelku jednoduše prodloužit?

Stačí si pořídit k matraci ochranný povlak, který nejenže zabrání předčasnému opotřebení, ale také usnadní její údržbu a čištění. Matrace bude prakticky pořád jako nová, a to se zachováním původního komfortu, který vám a vašemu tělu nabízí.

Vlastnosti chrániče matrací

Na řádcích výše bylo nastíněno, co takový dodatečný šikovný povlak umí. I když je jeho primárním úkolem ochránit matraci a zvýšit její životnost, nutno podotknout, že se výrazně stará i o vaše zdraví a ničím nerušený spánek.

Chrániče matrací jsou univerzální a lze je použít na jakýkoliv typ včetně ortopedických matrací.

Je vyroben z vysoce absorpčního materiálu, který je schopen pohltit téměř všechny tělní tekutiny, tedy především pot, které společně s odumřelými kožními buňkami a prachem utváří příjemné zázemí roztočům.

Povlak na matrace Tropico

Roztoči, jak je známo, jsou nevítaní hosté způsobující nepříjemné zdravotní obtíže. Povlak však brání tomu, aby takové hostitelské prostředí vzniklo, a tak nedovoluje tomu, aby se roztoči vůbec začali vytvářet a množit.

Potah je vyplněn kvalitními dutými vlákny

Všechny tyto výborné vlastnosti zaručuje složení chrániče. Tvoří ho potah a výplň, přičemž výplň jsou vysoce kvalitní dutá vlákna starající se o udržení požadovaných hygienických vlastností. Potah lze prát až na 95 °C (sledujte doporučení výrobce), aniž by cokoliv ztrácel ze svých specifik.

Ochranným potahem můžete opatřit i vaši matraci. Je jedno, jak je vysoká. Chránič má v rozích gumové pásky, které se snadno přizpůsobí.

Chrániče matrace lze zakoupit již od 500 Kč.

Speciální obal na matrace pro alergiky

Samotný povlak matrace chrání matraci pouze z vrchní části pro snadnější údržbu. Nicméně pokud máte v rodině alergika, existují vhodnější protiroztočové povlaky na matraci.

zdroj: snadnyzivot.cz

Jsou vyrobeny z bavlněných a polyesterových vláken. Ty vytvářejí porézní tkaninu, která nepropustí částice větší než 6 nm (roztoč má přibližně 200 nm, jeho výměšek 10-40 nm). Snižují tak množství vdechovaných alergenů z lůžka a výrazně tak pomáhají omezit zdravotní komplikace spojené s alergií. Podobné obaly stojí od 2 000 Kč.

4 komentáře u „Ochranný povlak zvýší životnost vaší matrace

  1. Nez ten alergicky, to uz radeji novou matraci, vzdyt stoji skoro stejne :-)

    • To je blbost! Je videt ze kupujete podradne matrace!! Dobrou matraci totiz za 2000 nekoupite ani nahodou. Ani za dvojnasobek to jeste neni ono.

  2. Pingback: Jak upravit spaní pro alergika? | Abeceda bydlení

  3. Souhlasím, a musím říct, že dobrý potah matrace dělá hodně. Já mám starší matraci, kterou jsem nechtěla měnit, ale potah byl už značně použitý (dostal zabrat hlavně při stěhování), tak jsem si vybrala nový s výtažky aloe vera a spí se mi úplně jinak. Takže dobrý potah určitě ANO, i za vyšší cenu.

Komentáře nejsou povoleny.