Přikrývky se uplatní i v bytové dekoraci

zdroj: shutterstock.com

Konec těžkým, nefunkčním a nevzhledným dekám. Postel, coby místo pravidelného odpočinku, si zaslouží být krásná, pohodlná a sladěná se svým okolím. Jaké materiály a barvy dělají přikrývku lákavou, se dočtete v následujících řádcích.

Blíží se Vánoce a vy možná stále ještě hledáte inspiraci na nějaký neotřelý dárek, který vaše blízké překvapí, potěší a bude praktický. Právě pro vás přinášíme několik rad, nápadů a konkrétních návrhů, jak spojit příjemný dárek s užitečným.

Věda o přikrývkách

Jistě není s podivem, že dnes existuje nepřeberné množství druhů přikrývek, že lidé často nevědí, která pro ně bude tou nejlepší. Pokusíme se vám proto nabídnout alespoň několik zásadních možností, jak přispět ke svému pohodlí.

Tajemství uvnitř

Existuje několik variant, jak a čím přikrývku naplnit. Nejčastěji se jedná o peří, prachové peří a umělá vlákna. Peří i prachové peří slouží jako velmi dobrá tepelná izolace díky tomu, že kolem sebe vytváří nehybný, tedy teplý vzduch. Přikrývky plněné tímto materiálem se mohou prát a stačí jim jen základní údržba. Avšak nejsou vhodná pro alergiky.

Mezi umělá vlákna vkládaná do peřin patří např. mikrovlákna, silikonizovaná vlákna nebo dutá vlákna. Právě poslední zmíněná možnost vyniká tou samou vlastností jako peří – tedy kvalitní izolací za pomoci nehybného vzduchu. Díky mikrovláknům k vám přikrývka pro změnu krásně přilne. Silikonizovaná vlákna nabízí měkkost a přizpůsobivost lidskému tělu. Přikrývky plněné umělými vlákny jsou navíc vhodnější pro alergiky, kterým může spaní v přítomnosti peří působit problémy.

Kouzlo prvního dotyku

Moderní přikrývky mohou být velice tenké, lehké, a přesto mohou mít ty nejlepší vlastnosti. Nadpozemské pohodlí můžete zažít např. v některých vlněných, plyšových či fleecových dekách.

Pestře i stroze

Jestliže jste bez nápadu, co se týče barevného provedení, řiďte se jednoznačně tím, kterou barvou se necháte rádi obklopit. Vzhledem k tomu, že přikrývka nemusí být využívaná jen prakticky, ale třeba i dekorativně, zaměřte se na svůj interiér a s ním se pokuste barevně sladit i přikrývku. Existují různé vzory bytového textilu, někomu se více líbí jednobarevné, někdo zase má raději barevnější motiv. Jakou zvolíte kombinaci, to už jen a jen na vás. Hlavní je cítit se příjemně.

Ohřívací deka zahřeje snadno a rychle, zdroj: blancheporte.cz

Spojení s technikou

Pro zimomřivé jedince vznikají nejrůznější varianty vyhřívaných přikrývek, které dodávají ještě více tepla. Vhodné jsou jak ke spaní v chladné místnosti, tak třeba na večer u televize. K sehnání jsou již od tisíce korun.

1 komentář u „Přikrývky se uplatní i v bytové dekoraci

  1. Vyhřívaná přikrývka je rozhodně zajímavý nápad, jen bych se bála, zda to není nebezpečné? :-)

Komentáře nejsou povoleny.