Plastová dóza je základní pomocník uklizené domácnosti

Každý má rád uklizeno, ale málokdo rád uklízí. Kdo je chytrý, ten ani nemusí. Většina nepořádku vzniká tím, že nemáme ve věcech systém. Ten dokážeme zavést díky plastovým dózám a boxům.

lunch-box-7303965_640

Kuchyně potřebuje plastové dózy všech velikostí

Nedokážete udržet pořádek v lednici a v kuchyni obecně? Hodí se myčka na nádobí a pak pořádná kupa plastových dóz. Řada žen myje lednici každý týden. Je to velká ztráta času. Přitom v lednici jde udržet pořádek i jinak – díky plastovým dózám. Potraviny, které v nich uložíme, neušpiní prostor lednice. Na uzdě udrží i nežádoucí pachy.

Plastová dóza je rovněž cestou k tomu, abychom méně plýtvali jídlem. Nedojedené zbytky v nich snadno uskladníme a uchováme v lednici, nebo zmrazíme. Díky plastovým dózám, tentokrát těm, které jsou dobře zajištěné proti samovolnému otevření, a též mrazuvzdorné, můžeme rovněž trávit méně času vařením. Stačí navařit více a pak jen jídlo zamrazit v porcích, jaké potřebujeme. Takto lze dopředu navařit polévky, maso s omáčkou, různá sladká jídla typu plněných knedlíků apod. V dózách z plastu uschováme i úrodu ze zahrádky, zejména ovoce, které pak jde používat v období, kdy daný strom zrovna neplodí.

Děti nemusíte učit dělat pořádek, pouze je naučte dodržovat ve věcech systém

Mnozí rodiče se neustále rozčilují, jak jejich děti nechtějí uklízet a pořád mají všude nepořádek. Ale zamysleli jste se nad tím, jestli v jejich pokojíčku vůbec jde uklidit? Pokud mají hračky své místo, děti si je uklidí. Každá skupina maličkostí má mít svůj prostor – ideálně plastovou dózu či box. Ty pak lze ukládat přehledně do beden, zásuvek a skřínek. Na větší hračky a stavebnice se hodí plastový box s víkem. Takto lze roztřídit různé stavebnice uděláte pořádek v Legu, ve figurkách, ale i v různých kreativních potřebách. Děti se začnou s hračkami více hrát, protože je snadno najdou. Navíc, pokud jsou uloženy do průhledných plastových boxů, děti na ně nezapomenou. Vždy je láká si s nimi znovu a znovu hrát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.