Posilovací doplňky do každé domácnosti

zdroj: shuttestock.com

Chcete si zpevnit své tělo, snížit tělesnou hmotnost a docílit vysněné postavy, s níž se nebudete stydět svléknout do plavek? Začněte cvičit. Jedině tak zhubnete, zpevníte si svaly a vytvarujete křivky. Poradíme vám několik pomocníků, které vám v tom pomohou.

Nemusíte hned chodit do posilovny, se cvičením můžete začít i doma, stačí koupit posilovací stroj a pár univerzálních doplňků. Máte-li už doma rotoped, neměli byste zapomínat na to, že se jedná o jednostranné cvičení. Z tohoto důvodu je lepší volbou eliptický trenažér. Avšak existují i jednoduché posilovací doplňky, které vám umožní procvičit celé tělo a nezaberou moc místa.

Jednoruční posilovací činky

Jednoruční činky neztrácí své kouzlo ani v dnešní době dokonalých posilovacích strojů. Stále patří mezi velmi oblíbené sportovní nářadí, na které nedají dopustit i profesionálové (a nejedná se jen o kulturisty). Velké uplatnění najdou při domácím cvičením, protože jsou levné a nenáročné. S činkami budete posilovat bicepsy, tricepsy a také ramena. K dostání jsou činky z plastu, pryže, litiny a chromu. Vybírat můžete na základě váhových kategorií, přičemž pro začátečníky se hodí činky lehčí kolem 1-3kg. Není totiž důležité kolik uzvednete, ale hlavně pravidelnost ve cvičení.

Gymnastický míč zlepší vaši kondici

Cvičení na gymnastickém míči je vhodné pro každého, bez ohledu na věk, kondici či zdravotní stav. Máte-li bolesti zad, problémy s páteří, nebo kulatá záda, gymnastický míč se stane vaší pravou rukou. Nejen, že je skvělou prevencí bolesti zad, ale také vám napraví vybočení páteře.

Oblíbily si ho i ženy v těhotenství, protože se při cvicích uvolňuje pánevní dno. Zlepšíte si svalové napětí, odlehčíte kloubům a zpevníte své tělo. Gymnastický míč je rovněž ideální pro ty z vás, kteří pracují celý den v kanceláři. Na gymnastickém míči totiž můžete relaxovat večer u televize.

Cvičební doplňky za skvělé ceny naleznete zde.

S kettlebellem docílíte štíhlé postavy

Nejprve bychom si měli představit novinku na trhu – kettlebell. Jedná se o litinovou činku, která je ve tvaru dělové koule opatřené zaobleným madlem. Cvičení je založeno na jednoduchém principu, přičemž máte nekonečné možnosti.

Kettlebell zažívá boom v ČR, zdroj: heureka.cz

Docílíte štíhlé, pevné a silné postavy. Výhodou je, že můžete cvičit prakticky kdekoliv a kdykoliv. Stačí vám prostor 2×2 metry, 15 minut a kettlebell. Získáte funkční sílu, štíhlou postavu, vypracujete si neprůstřelné břišní svaly a zlepšíte si svou fyzickou kondici. Kettlebell je nástrojem mistrů.