Přemýšlíte, jak zútulnit interiér? Jedna z cest vede přes bytový textil

Typů interiérů je několik. Ty minimalistické sázejí na minimum vybavení i doplňků. Zkrátka upřednostňuje kvalitu nad kvantitou. On ale existuje i jeho opak. Tím pak je styl eklektický.

living-room

Ten je zase velmi rozmanitý až nepředvídatelný. Vládne mu volnost, spousta doplňků i bytového textilu. Jaký styl je šálkem kávy právě pro vás? Pokud ten eklektický, jste na správné adrese. Poradíme vám, jak na něj.

Příjemný a harmonický

Vkusný eklekticky zařízený interiér je v první řadě útulný. Příjemný a harmonický. Jako takový je vhodný spíše do menších domků a bytů. Velkým prostorám přeci jen sluší ten minimalismus. Dosáhnout originality v eklektickém stylu ale není jen tak. Byť se výsledku dosahuje náhodným kombinováním různých stylů, předmětů a bytových doplňků. Ale i ty k sobě musí svým způsobem ladit.

Na okna patří záclony

Zatímco minimalistickým interiérům dominují velká okna bez záclon, ten eklektický se bez nich neobejde. Záclony totiž jsou snadnou cestou k navození příjemné a útulné atmosféry, na které je eklekticismus postavený.

V metráži a kusové

Záclony si můžete koupit v metráži a následně je nechat ušít, nebo si můžete pořídit už ušité neboli hotové záclony, které jen pověsíte na okna. V tom případě si ho ale musíte dobře přeměřit. Naprosto famózně skvěle se v eklektických interiérech vyjímají hotové voálové záclony.

Závěsy na okna

Dalším důležitým prvkem v eklektickém interiéru jsou závěsy na okna. Ty v něm plné hned dvě funkce najednou. Funkční a estetickou. Z funkčního hlediska místnosti zatemňují a z toho estetického jsou důležitým designovým prvkem. Obzvláště pokud se vám podaří s nimi sladit další bytový textil, jako jsou kusové koberce či dekorační polštářky.

Výrazné barvy a odstíny

Velmi důležité v eklektických interiérech jsou výrazné barvy a odstíny. Zase to s nimi ale nepřežeňte. Převažovat by měly čtyři hlavní barvy a k nim pár barev doplňkových.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dekorace a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.