Proč si pořídit bioklimatickou pergolu?

Dopřát si nějaké to zahradní posezení před domem rozhodně není marný nápad. Když se vše udělá dobře, nakonec z toho může být do jisté míry i nový pokoj, třebaže situovaný venku.

SUNDEX

Aby však bylo možné takovéhoto efektu dosáhnout, je nezbytné použít i nějakou formu zastřešení. A mezi ty nejlepší se řadí třeba bioklimatické pergoly.

Chrání před sluncem i deštěm

Ne všechna venkovní zastřešení jsou schopna poskytovat ochranu před otravnými slunečními paprsky a zároveň i vůči dešti. Kvalitní bioklimatické pergoly toto samozřejmě zvládnou levou zadní.

Mnohé modely navíc často poskytují protekci i proti větru, který může být hlavně v podzimních měsících pěkně studený. K mnoha verzím lze totiž přikoupit i speciální boční stěny, které dokáží výrazně navýšit již tak vysoký komfort poskytovaný bioklimatickou pergolou.

Regulace teploty

Výše zmíněné schopnosti mají i klasické pergoly, proč si tedy připlácet za bioklimatickou variaci? Stručně řečeno kvůli střeše. Ta je v tomto případě tvořena několika lamelami. Ty je reálné ovládat tak, aby se otevíraly a zavíraly zcela podle potřeby.

Díky tomu je možné pustit skrze střechu trochu slunečního svitu, a tím korigovat mikroklima pod pergolou. Takto lze samozřejmě i větrat, což se hodí hlavně během tropických dní.

Kdo chce, může ovládat nejen všechny lamely najednou, ale i každou sekci zvlášť. Samotné ovládaní je velmi jednoduché a snadno přejde do krve. Rozhodně kvůli tomu nemusí člověk studovat půl dne manuál.

Který typ zvolit

Bioklimatické pergoly nejsou žádnou novinkou a dnes je již nabízí řada prodejců. Vybrat si toho pravého však nemusí být tak složité, jak se na první pohled zdá.

Mezi léty ověřené firmy zabývající se tímto druhem stínicích technik patří kupříkladu i společnost Sundex. Ta dokáže nabídnout zákazníkům nejen spolehlivý produkt, ale i služby typu poradenství či montáž.

foto: www.sundex.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.