Proč si domů pořídit LED osvětlení?

V domácnostech lidé hledají různé cesty k úspoře financí. Jednou z nich je LED osvětlení, které nabízí řadu výhod, mimo jiné právě nízkou spotřebu energie. To se pochopitelně příznivě promítne do rodinného rozpočtu. Je to tedy jeden z důvodů pro pořízení LED světel a žárovek. Jaká je nabídka na trhu a jak se v ní vyznat?

apartment

Vysoký výkon a svítivost

Pokud chcete ušetřit, tak je třeba vzít v úvahu, jak často svítíte. Někdo třeba až do noci, protože chodí pozdě spát. Je pak samozřejmé, že jeho spotřeba elektrické energie je větší. V obchodech jsou ale vedle klasických zdrojů světla k dostání také LED žárovky. Při jejich svícení nevzniká žádné teplo, veškerá energie se tedy přemění na světlo, tudíž lze s nimi ušetřit až 85 procent elektrické energie.

Vyznačují se vysokým výkonem a velkou svítivostí. Zatímco dříve bylo třeba si pořizovat žárovky s příkonem 75 wattů a výše, aby byla místnost opravdu dobře osvětlená, dnes postačí si koupit LED žárovku s výkonem 10 wattů.

LED osvětlení, které se prodává v různých variantách, je ekologickým produktem, protože neobsahuje rtuť ani jiné toxické látky, které jsou jinak běžné u klasických žárovek. Na trhu se lze setkat s výkonnými LED panely, LED stropními i závěsnými svítidly. Existují ale také lištová LED svítidla, s nimiž je možné v interiéru dosáhnout zajímavých efektů. Vedle ekologičnosti nabízejí tato svítidla i dlouhou životnost, takže není divu, že je najdeme i v průmyslových provozech.

Inteligentní světla do domácnosti, hal i skladů

V současné době technologie pokročila na takovou úroveň, že i inteligentní LED svítidla je možné bezdrátově řídit, a to pomocí ZigBee. Zjednodušuje se tímto jejich používání v interiérech i exteriérech, a to v domácnostech stejně jako v průmyslových provozech nebo na hřištích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Doplňky a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.