S ergonomickou židlí proti bolesti zad

Každý, kdo denně tráví několik hodin sezením u stolu, například v práci, jistě někdy pocítil nepříjemnou bolest zad. Ta může přijít neočekávaně i napříč tomu, že se snažíte dodržovat všechny zásady správného sezení.

Vhodným řešením, s nímž ulevíte nejen svým zádovým svalům a páteři, je ergonomická židle, která v současné době zažívá doslova boom. Jejich hlavní předností je schopnost poskytovat zádům neustálou oporu i přes pohyby těla.

Dynamické sezení

Základem úspěchu ergonomické židle je dynamické sezení, které představuje způsob neustále opory zad při pohybování trupu. Celý přítlak na záda je regulován v závislosti na váze každého uživatele, takže je zcela jedno, zda vážíte 100 kg nebo 60 kg, na této židli budete vždy sedět pohodlně a navíc šetrně ve vztahu k zádům.

Možnosti nastavení

Ergonomická židle má své specifické vlastnosti, díky kterým přináší svým uživatelům pohodlné sezení i po několika hodinách. Hlavní devízou je jistě variabilita nastavení, a to zejména výšky sedáku, opory zad i opěrky hlavy. Všechny tyto prvky lze nastavovat dle parametrů jedince, nebo dle způsobu užívání židle. Všechny tyto úpravy mají za cíl jediné – nedopustit bolest zad.

Se špatným sezením nepřichází jen obtíže v podobě bolesti zad, o slovo se mnohdy hlásí i hlava či nohy. Riziko vzniku těchto neduhů snižuje ergonomická židle, která umožňuje sedět jednoduše tak, aby to nebolelo.