Kde se vzala IKEA?

Kdo by neznal jeden z firemních symbolů Švédska – společnost IKEA, která si množství příznivců našla i v České republice. Snaží se nabízet svým zákazníkům moderní a funkční nábytek cenově dostupný pro každého. Věděli jste však, že existuje již více jak 60 let?

Když se řekne IKEA, ví i téměř každé malé dítě, že se jedná o společnost vyrábějící nábytek a různé bytové doplňky. Ve svých obchodních domech vystavuje své výrobky tak, aby si je každý mohl před nákupem prohlédnout v plné kráse a nekupoval – jak se říká – zajíce v pytli.

Myšlenka se zrodila v hlavě sedmnáctiletého mladíka

Za vším stál v roce 1943 teprve sedmnáctiletý mladík Ingvar Kamprad, který skvěle investoval finanční dar od svého otce za zdárné ukončení studia. Samotný název je pak složenina počátečních písmen zakladatelova jména, příjmení, farmy a vesnice, kde prožíval své dětství. Pokud byste však v této době chtěli zajít do IKEY a vybrat si nový gauč, byli byste zklamáni. V prvních momentech své existence se IKEA totiž zaměřovala na levné zboží – peněženky, rámečky na obrázky či hodinky. Posléze se začíná profil firmy přibližovat stavu, v jakém ho známe i dnes. Tedy nabídnout zákazníkovi levný nábytek, který si sám může smontovat bez velkých znalostí oboru.

Obchodní domy IKEA nalezneme v současné době ve 44 zemích světa, u nás má IKEA své místo v Brně, Praze a Ostravě.

1 komentář u „Kde se vzala IKEA?

  1. IKEA je muj neoblibenejsi obchod, rada se tam chodim treba jen tak projit… jako kdyby do parku ;-) A vase stranky se mi libi take, tesim se na dalsi clanky.

Komentáře nejsou povoleny.