Dětské trampolíny můžete mít i v bytě

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Na zahradách u rodinných domů jsou stále častěji k vidění trampolíny. Jste na omylu, pokud je považujete jen za současnou módní hračku pro děti. Skákání na trampolíně je prospěšné pro zdraví dětí i dospělých. Pravidelné denní skákání posiluje srdce, plíce i lymfatický systém, zvyšuje celkovou kondici a může fungovat i jako velmi příjemný způsob hubnutí.

Dětem pochopitelně navíc nabízí prostor pro dovádění a vybití jejich nezměrné energie. Pro dospělé má skákání naopak efekt relaxační. Pokud nemáte zahradu, nezoufejte, trampolínu lze pořídit i do bytu.

Rozměry

Pokud plánujete zakoupit trampolínu do bytu, je třeba důkladně zvážit vaše prostorové možnosti. Obecně se do interiéru doporučuje velikost trampolíny maximálně 140 cm v průměru. Pro menší byty v nabídce naleznete trampolíny už od 90 cm v průměru. V úzkých pokojích se lépe uplatní trampolína čtvercového tvaru.

Výběr čtverhranných trampolín je sice zúžený, ale najdeme mezi nimi například prostorově úspornou variantu – čtverec o délce strany 80 cm. Trampolíny vhodné do interiéru jsou vybaveny snadno odšroubovatelnými nohami, díky nimž lze trampolínu snadno uklidit například za skříň.

Výrobci nabízí i trampolíny skládací, jejichž kulatá plocha se v polovině přehýbá. Tento typ trampolíny vám usnadní nejen její uskladnění, ale i převoz například na chalupu.

Dětská trampolína 96cm, zdroj: lirashop.cz

Dětská trampolína 96cm, zdroj: lirashop.cz

Trampolíny a jejich příslušenství

Menší trampolíny vhodné do interiéru mají nosnost obvykle do 100 kg. Všechny jsou vybaveny pevným krytem pružin, proto jsou vhodné i pro dětské řádění. Pro relaxační skákání dospělé osoby není nutné dokupovat ke skákací ploše další příslušenství.

Pro pocit větší stability při kondičním či rehabilitačním cvičení lze k trampolíně namontovat madlo. To poslouží k přidržení při skákání i dětem. Pro bezpečné domácí skákání dětí je však vhodnější trampolína s ochrannou sítí. Ty se vyrábí od velikosti 140 cm v průměru, což je rozměr pro použití v bytě stále přijatelný, pokud máte dostatečně vysoký strop.

Hlučnost

Při pořízení dětské trampolíny do bytu je třeba zvážit také umístění trampolíny tak, aby vzniklý hluk nenarušil vaše vztahy se sousedy. V tomto případě může být výhodou byt v přízemí. Pokud obýváte některá z vyšších pater, je vhodné postavit trampolínu na koberec či dobře odhlučněnou podlahu. Naopak více bude sousedy obtěžovat vaše skákání, pokud svou novou cvičební pomůcku umístíte na dlažbu či plovoucí podlahu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky a jeho autorem je Lada Široká. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Dětské trampolíny můžete mít i v bytě

  1. My trampolínu doma máme a naše děti ji milují. Navíc na ní cvičím i já. A co se týče bezpečnosti, tak síť určitě. My ji na začátku neměli a odneslo to odřené koleno a vylomený zub…

  2. jj trampolíny jsou fakt úžasný, máme ji venku, kromě sítě jsou ale taky potřeba chrániče na péra a já teda doporučuji s polstrem, na nich pád nebolí

Komentáře nejsou povoleny.