Jak na stavbu zahradní pergoly?

Je to krásný přístřešek, který dodá domu i chalupě kousek tepla. Právě dřevo je totiž přírodní materiál, který umí zútulnit každé místo. Pergola je určitě vkusnější než klasické stínění v podobě plastového závěsu, slunečníku a markýzy.

phoca

Přemýšlíme nad zastřešením terasy

Co je vlastně pergola? Přístřešek u domu, který vytváří zázemí a zákoutí chránící před světlem, deštěm, hájí i vaše soukromí. Můžete tu posedávat v létě, aniž by vás spalovalo slunce nebo na vás pršelo, stejně tak jde o komfortní zónu, pokud si budete chtít užívat teplé noci venku. Můžete si tu i zdřímnout. Pergoly mohou být mnoha typů, pokud přemýšlíte nad zastřešením terasy, jde o vkusný a praktický prvek, jakými jsou například zahradní altány ze dřeva. Pergoly samotné se dají aplikovat ke zdi domu, nabízí dřevěné pergoly stavebnice, pergoly se střechou, samostatné pergoly apod. Můžete si je nechat udělat na zakázku, realizaci ale zvládnete při troše zručnosti i sami. Navíc si je pak můžete nalakovat a pokrýt. Záleží na vaší fantazii a přáních, se kterými se svěřte prodejci, a on pro vás najde nejlepší řešení. Pergoly samotné jsou vyrobeny z vysoce kvalitní smrkové dřeviny, takže je přístřešek odolný, pevný a bytelný.

Zahradní altán pro vaše soukromí

Hledáte pergolu či zahradní altán? Podívejte se například na pergola-drevena.cz, kde si z velké nabídky vybere každý, i ti nejnáročnější zákazníci. Pokud máte ovšem specifické požadavky, lze se po domluvě přizpůsobit přáním klienta. Dřevo je velmi tvárný materiál, z něhož se dají tvořit doslova skvosty, takže k vaší spokojenosti dojde vždy. Jen si ujasněte, jestli chcete mít více soukromí před sousedy, zvídavými kolemjdoucími nebo jen toužíte po místečku, kam nedosáhnou paprsky slunce. A zbytek zahrady bude volný pro jiné aktivity vás a vaší rodiny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.