Když domácnost voní

Jedinečnost a osobitost každé domácnosti tvoří nejen uspořádání a druh vybavení, ale také vůně, kterou mnozí majitelé opomíjejí a neberou její důležitost v potaz. Ovšem vhodně zvolená vůně dokáže zázraky.

Je známo, že vůně obecně dokážou navodit různé nálady. Některé uklidní mysl i tělo, jiné zaktivizují myšlenky a s jinými se ve vás probudí i hluboko schované vášně. Existuje několik možnosti, jak ve svém bytě či domě vytvořit specifickou vůni.

Udržujte čistotu pravidelným úklidem

Prvním krokem k úspěchu je pravidelná údržba domácnosti, zejména pak eliminování situací, které povedou ke vzniku nepříjemného zápachu. Takovou situací může být nevětraný zakouřený prostor, nevynesené odpadky či například domácí mazlíček, co akutně potřebuje koupel. Důkladné a pravidelné vysávání a větrání by mělo být samozřejmostí.

Sprej či gel?

Jestliže máte rádi přírodu, pak ani jeden způsob neuspokojí vaše nároky. V takovém případě vyhledejte přírodní esence, nebo usušené květy, které vhodně umístěné zahalí obydlí do příjemné vůně. Na druhé straně existují známé prostředky ve formě sprejů či gelů, které jsou vyráběny umělou cestou. Rozhodně se vyvarujte nejlevnějším produktům, jejichž původ není známý a ve svém důsledku mohou být i nebezpečné pro lidský organismus. Jestli vsadíte na osvědčené značky, nic nezkazíte. Alergici jistě ocení to, že svůj prostor mají na trhu i hypoalergenní přípravky, které nejsou nijak dráždivé.

S vůní se bydlení velmi zpříjemní. A pak když otevřete dveře do svého bytu či domu po náročném dni a ucítíte vám známou vůni, tak se vaše tělo hned naladí na pozitivnější vlnu.