Kvalitní polštář pro váš zdravý a komfortní spánek

Lidé trpící na bolavá záda, především pak na oblast krční páteře, si často stěžují na nevyhovující polštář, který jejich problémy zhoršuje. Řada z nich proto raději usíná bez něj, což také není ideální řešení. Při výběru vhodného polštáře se můžete poradit s odborníky, kteří jsou zaměřeni na prodej lůžkovin a příslušného sortimentu. Pro celkové pohodlí je pak podstatná nejen velikost a materiál, z něhož je polštář zhotoven, ale také povlak a jeho vlastnosti. Kromě klasického polštáře bychom měli dbát i na výplň a povlaky na polštáře 40×40 či jiných rozměrů.

povlaky na polštáře

Výplň polštáře a její vlastnosti

Polštářové výplně určují jejich tvrdost a vlastnosti. Mějte vždy na paměti riziko vyvolání alergické reakce, jež je typické pro péřové výplně. Polystyrenová varianta není příliš vhodná díky postupné ztrátě objemu polštáře, k němuž dochází stlačováním polystyrenových kuliček při spánku. Praktické řešení po celý rok představují polštáře z dutého vlákna, které jsou charakteristické svou lehkostí a vzdušností. Jsou zaručeně anti alergenní a pohodlně se na nich leží. Vyznavače tvrdších polštářů potěší výrobky z paměťové pěny, které se přizpůsobí stavbě páteře a pomáhají předcházet potížím s bolavými zády a bolestmi hlavy.

Povlaky na polštáře nejsou jen estetickou záležitostí

Jak již bylo nastíněno, důležité jsou také povlaky na polštáře. Zákazníci nejčastěji shánějí povlaky na polštáře 70×90. Jejich velký výběr nabízí například internetový e-shop www.rodinnebaleni.cz, kde najdete i povlak na polštářek 40×40 v několika potahových materiálech. Mikroflanelové polštáře jsou velmi příjemné na dotek, krásně hřejí a díky jejich hebkosti si je oblíbí i vaše děti, kterým lze pořídit povlak s pohádkovým motivem. Sáhnout můžete po tradiční prodyšné bavlně, která udržuje teplo a přitom nepodporuje nepříjemné pocení. Flanelový povlak se doporučuje převážně v chladném období nebo pro věčně zimomřivé spáče. Satén vás naopak ochladí a stejně jako krep jej není zapotřebí žehlit.