Moderní bydlení vylepšené orientálními koberci

Domov si vytváříme sami pomocí doplňků, které se nám líbí, či nás nějak jinak oslovují. Základ zná každý, vyberete si stoly, židle, postel, kanape, křesla a další nezbytné kusy nábytku. Poté se stačí soustředit na doladění detailů, kam určitě zapadají jedinečné koberce. 

Kvalitní perské koberce

Perské koberce v mnoha designech

Tradiční orientální koberce mají dlouhou historii a po mnohá staletí se vytváří originální kusy, mezi kterými nenajdete dva úplně stejné. Kvalitní perské koberce seženete s mnoha motivy a záleží jen na vašem vkusu, který upřednostníte do vašeho soukromého nebo komerčního interiéru. Zkusit můžete nejpopulárnější květinové motivy, geometrické obrazce a jiné vzory v pestrém propojení. Výhodou je, že tyto druhy koberců jsou sladit s jakýmkoliv druhem bytu, jak svěžím moderním, tak usedlejším starším. 

Kvalita ručně tkaných koberců

Pravý perský koberec se vyrábí ručním vázáním. Vaši přízeň si získají precizně propracované a dokonalé vzory, lesk, hustota uzlíků a jemnost. Ruční práce následně vypadá jako umělecké dílo. Stejně tak se i jejich hodnota zvyšuje postupem času. Buchara koberce nabízí velký výběr a nechybí ani certifikáty o pravosti původu. Tímto způsobem obdržíte záruku, že opravdu pořizujete unikátní model.

K velkým výhodám patří, že perské koberce vydrží hodně dlouho v perfektním stavu. Počáteční investice se jistě vrátí, jelikož mohou sloužit mnoha generacím, dokonce i stovky let. Samozřejmě záleží na způsobu používání a na údržbě. Obecně se v peršanech špína usazuje velice pomalu. Mastná dutá vlákna se starají o odpuzování tekutin. Vzhled vylepšíte jemným vykartáčováním. Rozhodně nepoužívejte žádné chemické přípravky k čištění, ale ani přípravky na nešetrné praní. Výše odolnosti také souvisí s obsahem lanolinu ve vláknech použitých ke tkaní – čím jich bylo více, tím hodnotnější je výrobek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Dekorace a jeho autorem je Petra Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.