Samolepky na zeď aneb tip, jak rychle a efektivně oživit každou místnost

V poslední době se se samolepícími dekoracemi doslova roztrhl pomyslný pytel. Představují totiž finančně dostupný a nenáročný způsob, jak místnostem dodat jiskru a dopřát si tak ve svém obydlí rychlou změnu. Pestrá škála vzorů umožňuje uspokojit i ty nejnápaditější představy.

I když se využívají především na zdi, není vyloučeno i jejich použití na nábytek či například okna a dveře. Jednoduchá instalace i snadné následné odstranění, to jsou jedny ze spousty důvodů, proč se samolepky na zeď těší tak obrovské oblibě.

K lepení není třeba speciálních dovedností

Postačí obyčejná šikovnost a samolepka bude na stěně držet přesně tak, jak jste zamýšleli. Aby byl však dobrý výsledek zaručen, věnujte pozornost přípravě. Poté, co si samolepku donesete domů, nebo vám přijde poštou, ji nechte několik minut či hodin „uležet“. Samolepka dosáhne pokojové teploty, v případě, že byla smotaná, se vyrovná. Manipulace s ní bude mnohem snazší.

Nezapomínejte očistit plochu, kam samolepka přijde

Místo, kam chcete samolepku nalepit, zbavte veškerého prachu a nečistot, jen tak se dočkáte rovného a vyhlazeného nalepení. Jestli se na zdi vyskytují nějaké nerovnosti, je třeba je odstranit. Pak už nezbývá nic jiného, než dopřát dekoraci to, k čemu jste si ji pořídili. Lepení musí proběhnout od horní části, kdy zároveň s lepením odstraníte i krycí část. Celou dobu nezapomínejte pevně přihlazovat, aby se na nalepené samolepce neobjevily nerovnosti, případně bublinky.

Samolepící dekorace jsou moderní alternativou k věšení klasických obrazů. Jejich nespornou výhodou je, že nezabírají žádné místo a skvěle zapadnou do interiéru. K tomu jim dopomáhá i množství barev, vzorů a tvarů, které si je možné pořídit.