Vybíráme matraci pro kvalitní spánek

Už delší dobu se budíte ze spaní a ráno jste jako přeražení? Možná je za vašimi problémy nevhodná matrace. Jestliže spíte na staré a proleželé, pak není možné se divit, že se dobře nevyspíte. Určitě to chce vyrazit na nákupy a pořídit si matraci novou. Jak ji vybrat?

Krycí matrace

Pořízení kvalitní ortopedické matrace je obvykle spojeno s vyšší investicí. Dobrá matrace je dražší a pro někoho může být problém vydat najednou tolik peněz. I v tomto případě je možné najít vhodné řešení. Stačí si koupit levnější krycí matraci. Například na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/22-kryci-matrace je nabídka těchto typů matrací pro jednotlivce i partnery.

Vyznačují se rozdílnou tuhostí, masážními anatomickými zónami, díky nimž se na nich velmi dobře leží i spí. Taková matrace se položí na stávající matraci a vylepší její polehové vlastnosti. Jedinou podmínkou je, aby starší matrace nebyla příliš proleželá.

Pružinová nebo taštičková matrace

Při výběru vhodné matrace je možné vybírat z několika druhů, které jsou aktuálně na trhu. Tradiční a mnohými generacemi osvědčené jsou pružinové matrace. Je tomu tak proto, že jsou díky pružinám vzdušné, odolné vůči plísním a roztočům. Navíc k nim není potřebné přikupovat lamelový rošt, stačí pevná deska nebo rošt z latěk. Například na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/19-matrace-pruzinove je velký výběr těchto matrací.

Jejich moderní podobou jsou tzv. taštičkové matrace, kdy je jádro složeno z jednotlivých pružin, které jsou zašité v malých „taštičkách“ z netkané textilie. Nabízejí výborné ortopedické vlastnosti. Pružinové matrace mohou mít kokosovo-latexovou desku s pružinami zónově uspořádanými a vrstvu ze studené pěny či latexu s perforací. Vyrábějí se v různých šířkách i tloušťkách jak pro jednotlivé osoby, tak pro páry.